zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 marca 2019

Siódma edycja "Materiafest" we wrześniu

1.05.2018 12:43  autor: Verghityax, źródło: profil Materii na Facebooku

Zespół Materia ogłosił datę siódmej edycji "Materiafest" - wydarzenie odbędzie się 1 września 2018 roku w Szczecinku. Oprócz gospodarzy, na scenie zaprezentują się zespoły Obscure Sphinx i Scylla.

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne: "Case of Noise" i "We Are Materia". Materiał na debiutancką płytę zarejestrowany został w 2012 roku w "Izabelin Studio" pod okiem Andrzeja Puczyńskiego - producent zaprosił formację do współpracy po jej zwycięstwie w eliminacjach do "Przystanku Woodstock" w 2011 roku.

Obscure Sphinx promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Epitaphs". Materiał na następcę "Void Mother" muzycy zarejestrowali w gdańskim "Custom34 Studio" pod okiem Kuby Mańkowskiego. Płyta ukazała się 12 września 2016 roku.

W czerwcu 2017 roku zespół poinformował o rozstaniu z gitarzystą Tomaszem "Yonym" Jońcą po ponad ośmiu latach współpracy. Od tego czasu kapela funkcjonuje jako kwartet.

Scylla nadal ogrywa "The Year of the Void", swój drugi longplay studyjny. Premiera płyty odbyła się 10 października 2015 roku. Na następcy "Pestilence, War, Famine And Death" znalazło się dwanaście autorskich kompozycji oraz cover "Head Like a Hole" Nine Inch Nails. Wszystkie utwory nagrane zostały w domowym studio gitarzysty Waldemara Jędruszaka, który zajął się też miksem i masteringiem. Waldemar czuwał również nad projektem okładki.

Komentarze
Dodaj komentarz »