zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 sierpnia 2020

Soulfly i Hunter na "Pol'and'Rock Festival"

2.05.2018 12:11  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Do składu "Pol'and'Rock Festival", który jeszcze do niedawna funkcjonował pod nazwą "Przystanek Woodstock", dołączyły formacje Soulfly i Hunter. Festiwal odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Cavalera Conspiracy, Warszawa 23.11.2016, fot. Lazarroni
Cavalera Conspiracy, Warszawa 23.11.2016, fot. Lazarroni

Soulfly nadal promuje "Archangel", swój dziesiąty longplay studyjny. Do wyprodukowania albumu został zaangażowany Matt Hyde. Jest to drugie dokonanie grupy z Zyonem Cavalerą na perkusji. Syn Maksa dołączył do kapeli w 2012 roku, zastępując Davida Kinkade'a.

Na płycie znalazło się dziesięć autorskich utworów. Wersja limitowana wzbogacona została o dwa dodatkowe numery oraz cover "You Suffer" Napalm Death. W skład limitowanej edycji weszło dodatkowo DVD z zapisem koncertu, który muzycy Soulfly zagrali w 2014 roku na francuskim festiwalu "Hellfest". Premiera wydawnictwa odbyła się 14 sierpnia 2015 pod banderą Nuclear Blast.

Do udziału w sesji nagraniowej Max Cavalera tradycyjnie zaprosił gości. Tym razem w studiu pojawili się Todd Jones z Nails, Matt Young z King Parrot, Ritchie Cavalera z Incite i Igor Cavalera z Lody Kong.

Dyskografię Hunter zamyka "Niewolność", siódmy longplay studyjny w karierze zespołu. Premiera odbyła się 4 listopada 2016 roku za sprawą Pit Studio. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał został zmiksowany i zmasterowany przez Jacka Miłaszewskiego.

Zgodnie z komunikatem organizatora festiwalu, przewodniczącego fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka, który pojawił się na stronie imprezy, prawa do nazwy "Woodstock", festiwalu z 1969 roku oraz jego kontynuatorów, zostały przejęte przez nową agencję, która zmieniła zasady wykorzystywania tej marki.

Swoją obecność na "Pol'and'Rock Festival" potwierdziły dotychczas zespoły Gojira, Arch Enemy, Blues Pills, Booze & Glory, Dubioza Kolektiv, Alestorm, Extrema, Frank Carter & The Rattlesnakes, Alpha Blondy, Lao Che, Big Mountain, Goo Goo Dolls, The Inspector Cluzo, Koniec Świata i Bethel.

Komentarze
Dodaj komentarz »