zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 marca 2019

Decapitated, Frontside i Luxtorpeda na "Materiafest"

5.05.2018 09:46  autor: Verghityax, źródło: profil Materii na Facebooku

Zespół Materia podał nazwy pozostałych zespołów, które zagrają na siódmej edycji "Materiafest" w Szczecinku: Decapitated, Frontside i Luxtorpeda. Wcześniej swój udział potwierdziły, oprócz gospodarza wydarzenia, Obscure Sphinx i Scylla. Festiwal odbędzie się 1 września 2018 roku.

Decapitated promować będzie materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowany zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

Frontside ogłosił wznowienie działalności koncertowej po ponad dwóch latach przerwy. Ostatnim dokonaniem grupy jest studyjny album "Prawie martwy", który trafił do sprzedaży 18 marca 2015 roku za sprawą Mystic Production. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Sebastian "Astek" Flasza, były wokalista Frontside, a także Wacław Kiełtyka, gitarzysta Decapitated, który tym razem zagrał na akordeonie.

Dyskografię Luxtorpedy zamyka "Mywaswynas", czwarty longplay studyjny w karierze formacji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 1 kwietnia 2016 roku, dokładnie dwa lata po premierze poprzedniej płyty, pt. "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki". Na "Mywaswynas" znalazło się dwanaście autorskich utworów. Masteringiem zajął się Howie Weinberg.

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne: "Case of Noise" i "We Are Materia". Materiał na debiutancką płytę zarejestrowany został w 2012 roku w "Izabelin Studio" pod okiem Andrzeja Puczyńskiego - producent zaprosił formację do współpracy po jej zwycięstwie w eliminacjach do "Przystanku Woodstock" w 2011 roku.

Obscure Sphinx promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Epitaphs". Materiał na następcę "Void Mother" muzycy zarejestrowali w gdańskim "Custom34 Studio" pod okiem Kuby Mańkowskiego. Płyta ukazała się 12 września 2016 roku.

W czerwcu 2017 roku zespół poinformował o rozstaniu z gitarzystą Tomaszem "Yonym" Jońcą po ponad ośmiu latach współpracy. Od tego czasu kapela funkcjonuje jako kwartet.

Scylla nadal ogrywa "The Year of the Void", swój drugi longplay studyjny. Premiera płyty odbyła się 10 października 2015 roku. Na następcy "Pestilence, War, Famine And Death" znalazło się dwanaście autorskich kompozycji oraz cover "Head Like a Hole" Nine Inch Nails. Wszystkie utwory nagrane zostały w domowym studio gitarzysty Waldemara Jędruszaka, który zajął się też miksem i masteringiem. Waldemar czuwał również nad projektem okładki.

Komentarze
Dodaj komentarz »