zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Minetaur i War-Saw otworzą koncert Kreator

30.05.2018 09:22  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Rodzime formacje Minetaur i War-Saw otworzą nadchodzący koncert thrashmetalowego Kreator. Występ odbędzie się 5 czerwca 2018 roku w klubie "Peron 5" w Szczecinie.

Warszawski Minetaur ogrywa materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Gravel Pit". Sesja nagraniowa odbyła się w grudniu 2016 roku w "MaQ Records" w Wojkowicach. Do roli producenta zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z Emilem Niedziałkiem w roli perkusisty. W utworze "One Milion Forms Deforming" swoich wokali gościnnie użyczył Haldor Grunberg, udzielający się w zespole Thaw.

Minetaur tworzy muzykę, będącą mieszanką southern, sludge i death metalu. Zespół powstał w październiku 2012 roku. Grupa zadebiutowała EP-ką, pt. "We Take It Seriously".

W styczniu 2018 roku stołeczna grupa War-Saw poinformowała, że na stanowisko wokalistki zaangażowana została Sylwia Papierska, dawna frontwoman The No-Mads. Zastąpiła ona Łukasza Podgórskiego, który przeszedł do zespołu Leash Eye. Nieco wcześniej, w 2017 roku, do War-Saw dołączył gitarzysta Janek "Grizzly" Stemplewski, który zajął miejsce Jacka Szadkowskiego.

War-Saw promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "The Manifest". Jego premiera odbyła się 5 sierpnia 2017 roku. Oprawę graficzną przygotował Michał "Xaay" Lorenc.

Kreator promować będzie swój ostatni album studyjny, pt. "Gods Of Violence". Podobnie jak poprzedni "Phantom Antichrist", nowy materiał nagrany został pod okiem Jensa Bogrena w "Fascination Street Studios". Za mastering odpowiada Tony Lindgren. Autorem szaty graficznej jest Jan Meininghaus. Płyta trafiła do sprzedaży 27 stycznia 2017 roku za sprawą Nuclear Blast.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen przez pierwsze dwa lata działając pod nazwą Tormentor. Kreator utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritze, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

5.06 - Szczecin, "Peron 5"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »