zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Korpiklaani i HammerFall na "Czad Festiwal 2018"

7.06.2018 09:24  autor: Verghityax, źródło: czadfestiwal.pl

Do składu tegorocznej edycji "Czad Festiwalu" dołączyły formacje Korpiklaani, Hammerfall, Paddy And The Rats i Street Dogs. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 15 do 18 sierpnia w miejscowości Straszęcin nieopodal Dębicy.

Dyskografię Korpiklaani zamyka "Noita", dziewiąty longplay studyjny w dorobku kapeli. Sesja nagraniowa odbyła się w "Petrax Studio", za produkcję i miksy odpowiada Aksu Hanttu. Jest to pierwsze wydawnictwo Korpiklaani, na którym wystąpił akordeonista Sami Perttula - zastąpił on w 2013 roku Juho Kauppinena. Płyta trafiła do sprzedaży 5 maja 2015 roku pod egidą Nuclear Blast.

Na rok 2018 Finowie planują premierę kolejnego wydawnictwa studyjnego, pt. "Kulkija".

HammerFall nadal promuje "Built To Last", swój dziesiąty longplay studyjny. Jest to pierwsze i zarazem ostatnie dokonanie kapeli z perkusistą Davidem Wallinem. W grudniu 2016 roku bębniarz podjął dezycję o odejściu z HammerFall, aby poświęcić się życiu rodzinnemu. Jego miejsce w zespole zajął Johan Koleberg.

Materiał na "Built To Last" nagrany został w dwóch studiach: partie instrumentalne w "Castle Black Studios", a wokale w "Red Level Three Studio". Nad produkcją czuwali Fredrik Nordstrom, Pontus Norgren i James Michael. Longplay ukazał się 4 listopada 2016 roku pod szyldem Napalm Records.

Wcześniej swój udział w "Czad Festiwal 2018" potwierdziły zespoły Stratovarius, Delain, Gogol Bordello, Dropkick Murphys, Papa Roach, Zebrahead, Gloryhammer, Russkaja, Luxtorpeda, KSU, Dżem, Akurat, Farben Lehre, Jelonek, Haracze, Marek Piekarczyk, Koniec Świata, Kabanos, Celtica, Jacek Stęszewski.

Karnety na "Czad Festiwal 2018" kupić można w cenie 259 zł, a bilety jednodniowe w cenie 139 zł od sztuki. Wstęp na pole namiotowe kosztuje 59 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »