zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 maja 2019

Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath w Polsce

9.06.2018 09:14  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Zespoły Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath wyruszą w trasę pod szyldem "The European Apocalypse". Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 13 grudnia 2018 roku w hali "Koło" w Warszawie.

Kreator nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, pt. "Gods Of Violence". Podobnie jak poprzedni "Phantom Antichrist", nowy materiał nagrany został pod okiem Jensa Bogrena w "Fascination Street Studios". Za mastering odpowiada Tony Lindgren. Autorem szaty graficznej jest Jan Meininghaus. Płyta trafiła do sprzedaży 27 stycznia 2017 roku za sprawą Nuclear Blast.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen przez pierwsze dwa lata działając pod nazwą Tormentor. Kreator utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritze, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Dimmu Borgir promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Eonian". Na płycie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Jensa Bogrena, okładkę przygotował Zbigniew M. Bielak. Premiera wydawnictwa odbyła się 4 maja 2018 roku za sprawą Nuclear Blast.

Od czasu odejścia ICS Vortexa i Mustisa w 2009 roku Dimmu Borgir funkcjonowało jako trio. Pod koniec maja 2018 roku do składu dołączył Victor Brandt - basista zespołów Entombed A.D. i Firespawn. Na potrzeby tras koncertowych i sesji nagraniowych grupę wspierają Daray na bębnach i Gerlioz na klawiszach.

Hatebreed odwiedzi Polskę z "The Concrete Confessional", jest to siódmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Album trafił do sprzedaży 13 maja 2016 roku pod egidą Nuclear Blast. Produkcją zajął się Chris Harris, który już wcześniej współpracował z zespołem. Za miksy odpowiada Josh Wilbur.

Hatebreed powstał w 1994 roku w Bridgeport. Od początku trzony grupy tworzą Jamey Jasta na wokalu i Chris Beattie na basie. W roku 1995 Amerykanie zadebiutowali na splicie z nowojorskim Neglect, a niedługo później światło dzienne ujrzała EP-ka "Under the Knife". Po wydaniu pierwszego longplaya, pt. "Satisfaction is the Death of Desire", Hatebreed koncertował u boku takich formacji jak Slayer, Deftones, Entombed i Napalm Death.

Na czwartym albumie studyjnym Bloodbath, zatytułowanym "Grand Morbid Funeral", w roli wokalisty wystąpił Nick Holmes z Paradise Lost. Ponadto na płycie gościnnie pojawili się Chris Reifert i Eric Cutler z Autopsy. Poprzednio stanowisko wokalisty Bloodbath zajmował Mikael Akerfeldt z Opeth. Zrezygnował on z udziału w projekcie w 2012 roku.

15 grudnia 2017 roku światło dzienne ujrzał split, pt. "Autopsy vs Bloodbath". Na jego potrzeby każdy z zespołów przygotował po jednym coverze.

Bilety na warszawski koncert Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath trafią do sprzedaży 13 czerwca o godzinie 10:00

13.12 - Warszawa, Hala "Koło"
Bilety: 159 zł (przedsprzedaż) i 180 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »