zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Deafheaven wróci do Polski na dwa koncerty

9.06.2018 15:37  autor: Verghityax, źródło: P.W. Events

Post-blackmetalowa formacja Deafheaven ogłosiła daty europejskiej trasy koncertowej, w ramach której promować będzie album "Ordinary Corrupt Human Love". W Polsce Amerykanie zaplanowali dwa występy: 13 września 2018 roku w klubie "Hybrydy" w Warszawie i 14 września w klubie "U Bazyla" w Poznaniu.

"Ordinary Corrupt Human Love" stanowi czwarty longplay studyjny w dorobku zespołu. Premiera wydawnictwa odbędzie się 13 lipca 2018 roku pod egidą Anti Records. Na jego potrzeby kwintet przygotował siedem autorskich kompozycji, które wyprodukował Jack Shirley. Tytuł płyty zainspirowany został powieścią "Koniec romansu" Grahama Greene'a z 1951 roku.

W 2017 roku do Deafheaven dołączył basista Chris Johnson. Zastąpił on na tym stanowisku Stephena Lee Clarka, który rozstał się z kapelą rok wcześniej.

Deafheaven powstał w 2010 roku w San Francisco jako projekt wokalisty George'a Clarke'a i gitarzysty Kerry'ego McCoya. Pełny skład uformował się dopiero, gdy muzycy otrzymali propozycję koncertową. Po debiutanckim występie formacją zainteresowały się liczne wytwórnie, ostatecznie kontrakt zdobyła Deathwish Inc.

Europejskie koncerty Deafheaven otwierać będzie amerykańska grupa Inter Arma. Od czasu rozpoczęcia działalności w 2006 roku formacja wydała dwie EP-ki i trzy longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "Paradise Gallows", pochodzi z 2016 roku.

13.09 - Warszawa, "Hybrydy"
Bilety: 79 zł (pwevents.pl), 84 zł (przedsprzedaż) i 89 zł (w dniu koncertu)

14.09 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 79 zł (pwevents.pl), 84 zł (przedsprzedaż) i 89 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »