zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 maja 2019

King Ov Hell opuścił zespół Abbath

12.06.2018 09:28  autor: Verghityax, źródło: Season of Mist

Basista King Ov Hell odszedł z grupy Abbath - solowego projektu byłego lidera Immortal. Przyczyną rozstania był brak zgody, co do zawartości tekstowej nadchodzącego albumu formacji.

Abbath, Praga 4.02.2016, fot. Verghityax
Abbath, Praga 4.02.2016, fot. Verghityax

Drugi longplay Abbath ma być wydawnictwem konceptualnym, inspirowanym dokonaniami szwajcarskiego psychologa Carla Gustava Junga. Tom Cato Visnes uznał, że stoi to w sprzeczności z wizerunkiem kapeli.

King Ov Hell komentuje: "Zespołowi, wytwórni oraz całej ekipie technicznej życzę samych sukcesów z nadchodzącym albumem i koncertami. Warstwa muzyczna prezentuje się doskonale, jednakże zmuszony jestem zachować artystyczną uczciwość i z szacunkiem usunąć się w cień".

W marcu 2015 roku Abbath ogłosił zakończenie działalności Immortal. Po tym, jak Demonaz i Horgh opuścili zespół w 2014 roku w wyniku konfliktu z Abbathem, lider grupy rozpoczął starania o zapewnienie sobie wyłącznych praw do nazwy Immortal. Jednocześnie muzyk rozpoczął karierę solową, która zaowocowała longplayem studyjnym, zatytułowanym po prostu "Abbath". Jego premiera odbyła się 22 stycznia 2016 roku za sprawą Season of Mist. King Ov Hell współtworzył zespół od samego początku.

Tagi: Abbath
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: King Ov Hell opuścił zespół Abbath
BorysBestia
BorysBestia (wyślij pw), 2018-06-14 21:36:58 | odpowiedz | zgłoś
O tym, co stoi w sprzeczności z wizerunkiem zespołu decyduje sam Abbath bo to jego projekt. Jak sobie lider postanowi nagrać album konceptualny o klęsce głodowej w wiosce smerfów, to nadal jest to zgodne z wizerunkiem zespołu Abbatha bo koniec końców to jego solowy projekt. Zresztą, co ja się tu wymądrzam - ogłoszenie prasowe swoją drogą, a w rzeczywistości pewnie jak zwykle poszło o coś innego. Z tego co wyczytałem tu i ówdzie, to ten cały King Ov Hell to jakiś nadęty hipsterski trv-satanista, który do najłatwiejszych we współpracy nie należy.
re: King Ov Hell opuścił zespół Abbath
Paweł (gość, IP: 188.146.66.*), 2018-06-15 10:02:13 | odpowiedz | zgłoś
Możemy tylko gdybać kto i dlaczego jest ciężki we współpracy. Jakby nie patrzeć, Horgh i Demonaz też poszli z Abbathem na noże z jakiegoś powodu.
re: King Ov Hell opuścił zespół Abbath
BorysBestia
BorysBestia (wyślij pw), 2018-06-15 12:36:30 | odpowiedz | zgłoś
Jasna sprawa, dlatego podkreśliłem, że "z tego co wyczytałem". Z drugiej strony, skoro idzie takie rzeczy wyczytać o tym kolesiu, to coś w tym musi być, w każdej plotce jest ziarnko prawdy. Może on ma trudny charakter, może Abbath a może trafił swój na swojego. Generalnie, facet ma opinię nadętego pozera i jest o tym nawet na wikipedii.
re: King Ov Hell opuścił zespół Abbath
Eusj (gość, IP: 217.11.133.*), 2018-06-14 08:38:13 | odpowiedz | zgłoś
Krol piekla mie gra do kotleta Abbacie