zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 24 października 2020

Pillorian wróci do Polski w lipcu

20.06.2018 12:08  autor: Verghityax, źródło: profil "Magnetofonu" na Facebooku

Pillorian - zespół Johna Haughma z Agalloch - wróci do Polski na jedyny koncert, który odbędzie się 13 lipca 2018 roku w klubie "Magnetofon" w Łodzi. W charakterze supportu zaprezentują się rodzime formacje Funeral Cult, Tenebris i Odium Humani Generis.

Po rozpadzie Agalloch, który miał miejsce w maju 2016 roku, John Haughm zapoczątkował nowy projekt pod nazwą Pillorian. Do współpracy zaprosił Stevena Parkera z Maestus i Trevora Matthewsa z grupy Uada. Muzyka Pillorian stanowi mieszankę black metalu, mrocznego folku i awangardy.

Debiutancki album Pillorian, pt. "Obsidian Arc", trafił do sprzedaży 10 marca 2017 roku pod szyldem wytwórni Eisenwald. Znalazło się na nim siedem autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "Witch Ape Studio" i "Sprout City Studios". Produkcją zajęli się Tad Doyle i Stephen Parker, za miksy i mastering odpowiada Markus Stock.

Łódzki Funeral Cult, grający mieszankę death i doom metalu, reaktywował się w 2017 roku. Do składu wrócili gitarzyści Lupus i Silvestris, basista Crom i perkusista Viking. Miejsce za mikrofonem zajął nowy wokalista - Jacek Rybak. Grupa ma na swoim koncie debiutancki album studyjny, pt. "Korowody cieni", ukazał się on w 1996 roku. Drugi longplay, zatytułowany "Mystery of Possession", został przygotowany dwa lata później, lecz nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Progresywny Tenebris zapowiedział premierę EP-ki, pt. "Legendarna" - płyta ma trafić do sprzedaży w listopadzie 2018 roku. Poprzednie wydawnictwo kapeli, "Alpha Orionis", pochodzi z 2013 roku.

Odium Humani Generis to blackmetalowa grupa z Łodzi. W kwietniu 2018 roku muzycy wypuścili debiutanckie demo, zatytułowane "Zmora".

13.07 - Łódź, "Magnetofon"
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »