zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Enslaved i High On Fire na dwóch koncertach w Polsce

21.06.2018 09:11  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Enslaved i High On Fire wyruszą we wspólną trasę po Europie, w ramach której odwiedzą również Polskę. W naszym kraju odbędą się dwa koncerty: 30 września 2018 roku w klubie "U Bazyla" w Poznaniu i 1 października w klubie "Proxima" w Warszawie.

Enslaved promować będzie swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "E", który ukazał się 13 października 2017 roku pod egidą Nuclear Blast Records. Stanowi on pierwsze dokonanie Enslaved z klawiszowcem Hakonem Vinje - dołączył on do zespołu w 2016 roku, zastępując Herbranda Larsena. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fascination Street Studios" pod okiem Jensa Bogrena. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "What Else Is There?" Royksopp. Część partii gościnnie zarejestrowali Einar Selvik z Wardruny, flecista Daniel Mage i saksofonista jazzowy Kjetil Moster.

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się czternastu longplayów studyjnych, trzech EP-ek i dwóch DVD koncertowych.

High On Fire nadal ogrywa "Luminiferous", swój siódmy longplay studyjny. Album ukazał się 23 czerwca 2015 roku za sprawą eOne Music. Na następcy "De Vermis Mysteriis" znalazło się dziewięć autorskich utworów, które zespół zarejestrował w "GodCity Studios" pod okiem Kurta Ballou z Converge.

30.09 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

1.10 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »