zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

"Metal Doctrine Festival" w Piekarach Śląskich odwołany

3.07.2018 09:03  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Druga edycja "Metal Doctrine Festival", którą planowano na dzień 28 lipca 2018 roku przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, nie odbędzie się. Organizator postanowił wycofać się z przedsięwzięcia w rezultacie akcji podjętej przez lokalnych proboszczów, zmierzających do odwołania festiwalu.

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

W oświadczeniu organizatora czytamy: "W związku z narastającą falą agresji przeciwników koncertu, wobec tworzenia podziałów wśród mieszkańców, coraz bardziej napiętej atmosfery, wywieranych na nas nacisków, wielu kłamstw i oszczerstw, którymi zostaliśmy potraktowani, krzywdy jaką wyrządza się zwykłym ludziom, mieszkańcom naszego miasta - wobec zwykłej nagonki na nas jako organizatorów festiwalu, a również na władze miasta zdecydowaliśmy się wycofać z organizacji w tym roku 'Metal Doctrine Festiwal' w Piekarach Śląskich.

Wobec sukcesu zeszłorocznej edycji imprezy, jesteśmy przekonani, że wszystko co wydarzyło się w mieście w tym roku - ma podłoże polityczne, a my nie chcemy stać się narzędziem walki wyborczej. Organizowaliśmy tę imprezę społecznie, poświęcając swój czas, a niejednokrotnie także środki finansowe. W żaden sposób nie zasłużyliśmy na takie traktowanie, jakie zafundowali nam organizatorzy protestu.

O tym, że nie jesteśmy, jak to nam próbuje się przypisywać satanistami, czy organizatorami czarnych mszy, najlepiej świadczy fakt, że otrzymaliśmy propozycję organizacji naszego festiwalu w dwóch innych miastach. Prowadzimy rozmowy i mamy nadzieję, że spotkamy się na koncercie, który niestety nie odbędzie się w naszym rodzinnym mieście. O szczegółach będziemy informować, za wszelkie problemy i niedogodności wynikające z naszej decyzji wszystkich fanów metalu serdecznie przepraszamy.

Chcielibyśmy także podziękować wszystkim osobom, które popierają ten festiwal, nie sądziliśmy że jest Was tak wielu".

Akcje zmierzającą do odwołania festiwalu podjęło 3 czerwca 2018 roku jedenastu proboszczów z dekanatu Piekar Śląskich, kierując list otwarty do Prezydent Miasta Piekary Śląskie, a także do kancelarii Prezydenta RP, Marszałka Województwa Śląskiego i Wojewody Śląskiego.

Na "Metal Doctrine Festival" wystąpić miały formacje Kat & Roman Kostrzewski, Witchmaster, Mentor, Prosecutor, Lęk, Witchfuck, Krusher i Det Gamle Besatt.

Komentarze
Dodaj komentarz »