zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 marca 2019

Black Tundra dołącza do "Gruzilla Festiwal"

12.07.2018 15:28  autor: Verghityax, źródło: profil "Gruzilla Festiwal" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Gruzilla Festiwal" dołączyła grupa Black Tundra. Wcześniej swój udział potwierdziły Belzebong, Spirit, Andromeda Space Ritual, Octopussy, Dogzilla, Weedruid i Seedium. Festiwal odbędzie się w dniach 31 sierpnia i 1 września 2018 roku w chorzowskiej "Leśniczówce".

Grupa Black Tundra powstała w 2016 roku, jej twórczość stanowi połączenie sludge i doom metalu. W skład zespołu weszli między innymi wokalista Hidden Haze oraz dawny perkusista Dopelord. 6 kwietnia 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album kwartetu, zatytułowany po prostu "Black Tundra". Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Belzebong nadal ogrywa materiał ze swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Greenferno". Na następcy "Sonic Scapes & Weedy Grooves" znalazły się cztery autorskie kompozycje. Materiał zarejestrowany został w "Satanic Audio", produkcją i miksami zajął się Haldor Grunberg. Za mastering odpowiada Michał Pijocha z "Redshift Studio". Premiera longplaya odbyła się w październiku 2015 roku.

Spirit uformowali we wrześniu 2013 członkowie nieistniejącego Vagitarians: Piotr Rutkowski na gitarze i wokalu, Marian Odsłuch na basie i Grabarz na perkusji. Muzyka ewoluowała od sludge'u do szeroko pojętego metalu. Zespół ma na swoim koncie debiutancki longplay, zatytułowany "Desolation".

We wrześniu 2017 roku Spirit udostępnił za darmo studyjną EP-kę. Obecnie trwa praca nad drugim longplayem, którego roboczy tytuł brzmi "Golem".

Andromeda Space Ritual to kwartet grający mieszankę rocka psychodelicznego i space rocka. 19 lutego 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana "Satellite". Na jej zawartość składają się cztery autorskie kompozycje.

Octopussy promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Dwarfs and Giants". Materiał zarejestrowany został w kwietniu 2017 roku w "Highwave Studio" w Gdyni, oprócz singla "Birdman", który muzycy nagrali w gdańskim "Custom34 Studio". Za produkcję i miksy odpowiada Jan Galbas, dawny wokalista formacji. Mastering wykonał Riccardo Pasini z włoskiego "Studio 73". "Dwarfs and Giants" to pierwszy z Janem Babińskim na wokalu.

Dogzilla gra mieszankę stoner i sludge metalu. W 2017 roku trio z Tarnowa zadebiutowało albumem "Astral Worship".

Weedruid to stonerowe trio z Berlina, które rozpoczęło działalność w 2013 roku. Po wypuszczeniu dwóch singli Niemcy zrealizowali swój pierwszy longplay, zatytułowany "Into the Acid Swamp". Jego premiera odbyła się w 2015 roku.

Seedium pochodzi ze Szczecina i wykonuje mieszankę stoner i doom metalu. W marcu 2018 rok trio weszło do "Monroe Sound Studio", aby zarejestrować materiał na nadchodzący album studyjny.

Komentarze
Dodaj komentarz »