zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 kwietnia 2020

Virgin Snatch i Minetaur na "Pewel Forever Festiwal"

16.07.2018 15:20  autor: Verghityax, źródło: profil "Pewel Forever Festiwal" na Facebooku

W miejscowości Pewel Mała w dniach od 27 do 29 lipca 2018 roku odbędzie się szósta edycja "Pewel Forever Festiwal". Swój udział potwierdziły między innymi formacje Virgin Snatch, Minetaur, Moanaa, Srogo, Transgresja i Stonerror.

Dyskografię Virgin Snatch zamyka "We Serve No One", piąty longplay studyjny w dorobku kapeli. Za brzmienie gitar, miks i mastering odpowiadają bracia Wiesławscy z białostockiego "Hertz Studio". "We Serve No One" trafił do sprzedaży 7 marca 2014 roku pod egidą Mystic Production.

Warszawski Minetaur ogrywa materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Gravel Pit". Sesja nagraniowa odbyła się w grudniu 2016 roku w "MaQ Records" w Wojkowicach. Do roli producenta zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z Emilem Niedziałkiem w roli perkusisty. W utworze "One Milion Forms Deforming" swoich wokali gościnnie użyczył Haldor Grunberg, udzielający się w zespole Thaw.

Minetaur tworzy muzykę, będącą mieszanką southern, sludge i death metalu. Zespół powstał w październiku 2012 roku. Grupa zadebiutowała EP-ką, pt. "We Take It Seriously".

Moanaa promuje "Passage", swój drugi longplay studyjny. Praca nad utworami rozpoczęła się w marcu 2016 roku. Muzycy Moanaa weszli do bielskiego "Heavens Sound", aby tam zarejestrować materiał pod okiem Marcina Piekło. Ścieżki wokalne nagrane zostały w należącym do Nihila "Czyściec Studio". Miksami i masteringiem zajął się Piotr Gruenpeter z "Satanic Audio". Premiera odbyła się 15 września 2016 roku za sprawą Arachnophobia Records.

W styczniu 2017 roku Moanaa poinformowała, że po pięciu latach współpracy skład opuścił gitarzysta Jakub Piwowarczyk. Jego miejsce w zespole zajął Maciej Kosarz.

Srogo to rockowy sekstet, w skład którego wchodzą muzycy z Katowic i Tychów. Formacja ma na swoim koncie debiutancki album, zatytułowany po prostu "Srogo". Znalazło się na nim siedem utworów zaśpiewanych w języku polskim. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Maq Records" w Wojkowicach oraz w Sosnowcu, za miksy i mastering odpowiada Piotr Gruenpeter z "Satanic Audio". Obecnie muzycy pracują nad kolejnym albumem, który promuje singiel "Pył i Proch".

Stonerror ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Stonerror". Materiał zarejestrowany został w "Studio im. Adama Mickiewicza" w Warszawie. Produkcją i miksami zajął się Maciej Cieślak, który na potrzeby wydawnictwa gościnnie nagrał partie gitarowe, klawiszowe i perkusyjne. Mastering wykonał Bob Katz. Premiera płyty odbyła się 16 lutego 2017 roku za sprawą My Shit In Your Coffee.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Virgin Snatch i Minetaur na "Pewel Forever Festiwal"
pik (gość, IP: 79.184.171.*), 2018-07-16 15:55:14 | odpowiedz | zgłoś
no masz, a gdzie to w ogóle jest??? ;p
serio się pytam
re: Virgin Snatch i Minetaur na "Pewel Forever Festiwal"
Łukasz (gość, IP: 145.237.2.*), 2018-07-16 17:48:49 | odpowiedz | zgłoś
Tuż obok Żywca
re: Virgin Snatch i Minetaur na "Pewel Forever Festiwal"
pik (gość, IP: 79.184.168.*), 2018-07-16 20:22:14 | odpowiedz | zgłoś
ok. dzięki
hm. nie to żebym się czepiał, ale nawet na mapie trudno 'to' znaleźć ;)
a w samym Żywcu to ja byłem w sumie tylko jeden raz w życiu, niemniej.. Żywiec to ja dobrze znam, że tak powiem ;p
Szczyrk i Wisłę także dobrze btw. ale to zupełnie w innym kierunku...