zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Sleep na "Roadburn Festival 2019"

17.08.2018 18:37  autor: Verghityax, źródło: roadburn.com

Organizator "Roadburn Festival" poinformował, że gwiazdą główną przyszłorocznej edycji wydarzenia będzie zespół Sleep. Festiwal odbędzie się w dniach od 11 do 14 kwietnia 2019 roku w "013" w holenderskim Tilburgu.

Sleep wystąpi w ramach "Roadburn Festival 2019" dwukrotnie: 13 kwietnia Amerykanie wykonają w całości album "Holy Mountain", z kolei 14 kwietnia zaprezentują pełny repertuar z ostatniego "The Sciences".

Premiera "The Sciences" odbyła się 20 kwietnia 2018 roku za sprawą Third Man Records oraz na platformach cyfrowych Apple Music i Spotify. Na albumie znalazło się sześć autorskich kompozycji, jest to pierwsze dokonanie grupy od czasu singla "The Clarity" z 2014 roku. Poprzedni longplay studyjny, zatytułowany "Dopesmoker", zespół wydał własnym sumptem w 1998 roku.

Sleep powstał w roku 1990 jako Asbestos Death - grupę utworzyli wokalista i basista Al Cisneros, perkusista Chris Hakius oraz gitarzysta Tom Choi. Wkrótce trio przeistoczyło się w kwartet - dołączył drugi gitarzysta Matt Pike. Gdy jeszcze w tym samym roku Tom Choi opuścił szeregi zespołu, muzycy zwerbowali na jego miejsce Justina Marlera i przemianowali się na Sleep.

Debiutancki album pionierów stoner metalu, zatytułowany "Volume One", ukazał się w 1991 roku. Krótko potem Justin Marler zrezygnował z kariery w biznesie muzycznym i od tej pory Sleep funkcjonowało już zawsze jako trio. W roku 1998 formacja rozpadła się ze względu na politykę wydawniczą London Records - wytwórnia odmówiła wypuszczenia na rynek trzeciego pełnometrażowego albumu Amerykanów, gdyż składał się z jednego utworu trwającego 52 minuty.

2009 rok przyniósł reaktywację Sleep w składzie: Al Cisneros, Matt Pike i Chris Hakius. Po zagraniu paru koncertów Chris Hakius postanowił odejść - zastąpił go Jason Roeder z Neurosis.

Swój udział w "Roadburn Festival 2019" potwierdziły również zespoły Birds In Row, holenderski Gore, Have A Nice Life, Heilung, Louise Lemon, amerykański Midnight, Seven That Spells i Vile Creature.

Podobnie jak Sleep, Have A Nice Life również zagra dwa koncerty na "Roadburn Festival 2019". Podczas jednego z nich Amerykanie wykonają w całości swój debiutancki album, pt. "Deathconsciouness".

Kuratorem "Roadburn Festival 2019" został Tomas "Tompa" Lindberg, wokalista At The Gates i Disfear.

Komentarze
Dodaj komentarz »