zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 27 listopada 2021

Spaceslug na "Church of Doom Festival"

24.08.2018 15:25  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Spaceslug dołączył do składu pierwszej edycji "Church of Doom Festival". Wcześniej swój udział potwierdziły zespoły Red Scalp, Loathfinder, Octopussy, We Hate Roses, Fleshworld, Inverted Mind i J. D. Overdrive. Festiwal odbędzie się w chorzowskim klubie "Red & Black" w dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018 roku.

Spaceslug promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Eye The Tide". Sesja nagraniowa odbyła się w marcu 2018 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda, który współpracował z kapelą przy dwóch poprzednich wydawnictwach.

Red Scalp wypuścił 31 października 2017 roku swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Lost Ghosts". Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w maju 2017 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę wykonał Jan Wawrzyniak.

Loathfinder ogrywa obecnie materiał ze swojej debiutanckiej EP-ki, pt. "The Great Tired Ones". Znalazły się na niej cztery autorskie kompozycje. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 30 kwietnia 2017 roku nakładem Godz ov War Productions. Okładkę przygotował jest Robert Artur von Ritter.

Octopussy promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Dwarfs and Giants". Materiał zarejestrowany został w kwietniu 2017 roku w "Highwave Studio" w Gdyni, oprócz singla "Birdman", który muzycy nagrali w gdańskim "Custom34 Studio". Za produkcję i miksy odpowiada Jan Galbas, dawny wokalista formacji. Mastering wykonał Riccardo Pasini z włoskiego "Studio 73". "Dwarfs and Giants" to pierwszy z Janem Babińskim na wokalu.

We Hate Roses to kwartet, który w swojej twórczości łączy elementy grunge'u i punka. W skład wchodzą wokalistka Daisy Kowalsky, udzielająca się również w Das Moon, gitarzystka Anna Żelichowska, basistka Aga Bot i perkusista Mateusz Mazowiecki.

Debiutanckie wydawnictwo formacji - EP-ka "Trinity" - ujrzało światło dzienne w 2014 roku. Obecnie kapela promuje swój pierwszy longplay, pt. "Bitchcraft".

Fleshworld działa od 2010 roku - od tego czasu zespół wypuścił pod swoim szyldem płytę demo, debiutanckiego longplaya, pt. "Like We're All Equal Again", oraz dwa splity: jeden nagrany do spółki z francuskim Gazers i włoskim Viscera///, a drugi ze szwajcarskim Kehlvin. W lipcu 2018 roku muzycy nagrali materiał na drugi longplay studyjny, zatytułowany "The Essence Has Changed but the Details Remain".

Inverted Mind ogrywa materiał z drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Broken Mirror". Premiera odbyła się 28 stycznia 2017 roku pod banderą Defense Records. Grupa powstała w 2011 roku z inicjatywy Jana Słomskiego. Dwa lata póżniej światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, pt. "Nothing But Suffering". Po kilku przetasowaniach personalnych wykrystalizował się trzyosobowy skład, który koncertuje i nagrywa do dziś.

J. D. Overdrive wypuścił 20 października 2017 roku swój czwarty longplay studyjny, pt. "Wendigo". Partie instrumentalne nagrane zostały w "Monochrom Studio", wokalne w "Satanic Audio". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg, który współpracował już z zespołem przy albumach "Fortune Favors The Brave" i "The Kindest of Deaths".

Bilety jednodniowe na "Church of Doom Festival" nabyć można za cenę 40 zł, karnety kosztują 60 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »