zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 września 2020

"Disconnection System" Warrela Dane'a do odsłuchu

2.09.2018 15:52  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Do sieci trafił singiel "Disconnection System" z pośmiertnego albumu Warrela Dane'a, zatytułowanego "Shadow Work". Płyta ujrzy światło dzienne 26 października 2018 roku za sprawą Century Media Records.

W roku 2014 Warrel Dane rozpoczął pracę nad swoim drugim solowym albumem studyjnym. Do "Orra Meu Studio" w Sao Paulo zaprosił gitarzystów Johnny'ego Moraesa i Thiago Oliveirę, basistę Fabio Carito i perkusistę Marcusa Dottę. Kiedy 13 grudnia 2017 roku wokalista zmarł na atak serca, partie instrumentalne były już niemal w całości zarejestrowane, a proces nagrywania ścieżek wokalnych był w toku. Po okresie żałoby wszyscy zaangażowani w projekt podjęli decyzję o sfinalizowaniu ostatniego albumu Warrela Dane'a. Szatę graficzną przygotował Travis Smith.

Lista utworów:

1. Ethereal Blessing
2. Madame Satan
3. Disconnection System
4. As Fast As The Others
5. Shadow Work
6. The Hanging Garden (cover The Cure)
7. Rain
8. Mother Is The Word For God

Po zarejestrowaniu w niemieckim Bochum występu na koncertowy album Nevermore, pt. "The Year of the Voyager", Warrel Dane i Jeff Loomis zajęli się swoją karierą solową. Do pracy nad materiałem wokalista zaangażował Petera Wichersa, ówczesnego gitarzystę Soilwork, który nie tylko wyprodukował płytę, ale też stał się jej współautorem. Na "Praises to the War Machine" gościnnie wystąpili Jeff Loomis, Chris Broderick, James Murphy i Dirk Verbeuren. Oprócz piosenek autorskich, Warrel Dane nagrał na potrzeby wydawnictwa cover "Lucretia My Reflection" The Sisters of Mercy oraz "Patterns" Paula Simona z Simon & Garfunkel. Premiera "Praises to the War Machine" odbyła się 25 kwietnia 2008 roku pod egidą Century Media.

Po rozpadzie Nevermore w 2011 roku Warrel Dane reaktywował Sanctuary z Jimem Sheppardem, Lennym Rutledgem i Dave'm Budbillem. W rezultacie powstał album "The Year The Sun Died". Jest to pierwszy materiał studyjny grupy od czasu "Into the Mirror Black" z 1989 roku.

Tagi: Warrel Dane
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Disconnection System" Warrela Dane'a do odsłuchu
yjg (gość, IP: 217.11.133.*), 2018-09-03 08:41:35 | odpowiedz | zgłoś
sluchajac tego kawalka i majac swiadomosc jak powstawal, jest cos w tym psychodelicznego. Muzyka nie jest sklejona z wokalem. Jest wrazenie jakby jednak muza powstala pozniej, odzielnie. Brzmienie rewelacyjne, niepokojacy klimat...
re: "Disconnection System" Warrela Dane'a do odsłuchu
hail (gość, IP: 31.0.34.*), 2018-09-02 23:01:59 | odpowiedz | zgłoś
Super numer. Sporo emocji ma klimat