zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 kwietnia 2019

Hatchet i Roadhog przed Raven w Gliwicach

10.09.2018 15:26  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Amerykanie z thrashmetalowego Hatchet i rodzima formacja Roadhog otworzą nadchodzący koncert Raven w Gliwicach. Wydarzenie odbędzie się 12 września 2018 roku w klubie "Mrowisko".

Hatchet to thrashmetalowy kwartet z Bay Area, dowodzony przez gitarzystę i wokalistę Julza Ramosa. Amerykanie odwiedzą Polskę z materiałem ze swojego czwartego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Dying to Exist". Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji oraz cover "World in a World" Vio-lence. Album trafił do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku za sprawą Combat Records.

Roadhog powstał w 2012 w Krakowie z inicjatywy czterech fanów klasycznego heavy metalu. Trzy lata później światło dzienne ujrzał debiutancki longplay "Dreamstealer", za którego produkcję odpowiada Olof Wikstrand z zespołu Enforcer. 25 lipca 2017 roku kwartet wypuścił swój drugi longplay, pt. "The Oppressors".

Raven nadal ogrywa swój trzynasty longplay studyjny, zatytułowany "ExtermiNation". Jego premiera odbyła się 27 kwietnia 2015 roku za sprawą SPV. Fundusze na zarejestrowanie albumu zespół zebrał za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Wszyscy, którzy wsparli muzyków, otrzymali wydawnictwo "Party Killers", zrealizowane jako podziękowanie. Znalazło się na nim jedenaście coverów takich kapel, jak Deep Purple, Thin Lizzy, Nazareth, Queen, Budgie czy Slade.

Na "ExtermiNation" trafiło czternaście utworów, które Brytyjczycy nagrali w "Assembly Line Studios" pod okiem Kevina Gutierreza. Limitowana edycja albumu wzbogacona została o dodatkowy numer, pt. "Malice In Geordieland".

Raven powstał w 1974 roku w Newcastle z inicjatywy braci Marka i Johna Gallagherów. Pierwszy skład uzupełnili Paul Sherrif na perkusji i Paul Bowden na drugiej gitarze. Po kilku latach kapela zrezygnowała z drugiej gitary i od tego czasu już zawsze funkcjonowała jako trio. W roku 1979 bębniarzem Raven został Rob "Wacko" Hunter, z którym bracia Gallagher zarejestrowali swój debiutancki album studyjny, pt. "Rock Until You Drop".

12.09 - Gliwice, "Mrowisko"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »