zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Szczegóły krakowskiego "FOAD Fest"

3.10.2018 09:08  autor: Verghityax, źródło: profil FOAD Concept na Facebooku

Organizator drugiej edycji "FOAD Fest" w Krakowie udostępnił plan wydarzenia z podziałem na dni. 30 listopada 2018 roku w klubie "Zet Pe Te" zaprezentują się Infernal War, Witchmaster, Moloch Letalis, Ragehammer, Cień i Formis, z kolei 1 grudnia wystąpią Aborym, Hate, Kzohh, Above Aurora, Rosk, Witchfuck i Proch.

Infernal War, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax
Infernal War, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax

Blackmetalowy Infernal War nadal ogrywa materiał z ostatniego wydawnictwa, pt. "Axiom". Jest to trzeci longplay studyjny w dorobku grupy. Jedenaście utworów, które znalazły się na płycie, zostało nagrane, zmiksowane i zmasterowane w studio "No Solace" pod okiem M. z Mgły i Kriegsmachine. Premiera albumu odbyła się 17 kwietnia 2015 roku za sprawą Agonia Records.

Dyskografię Witchmaster zamyka split "Razing the Shrines of Optimism" z zespołem Voidhanger. Na potrzeby wydawnictwa Witchmaster zarejestrował jeden premierowy utwór, cover "Tanz Debil" Einsturzende Neubauten, oraz wersje koncertowe trzech numerów. Voidhanger stworzył trzy nowe autorskie kompozycje. Ostatni longplay studyjny Witchmaster - "Antichristus ex Utero" - pochodzi z 2014 roku.

Włoski Aborym promować będzie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Shifting.Negative". Ukazał się on 15 stycznia 2017 roku nakładem Agonia Records. Jest to pierwsze dokonanie Aborym zarejestrowane w nowym składzie. W 2016 roku wokalista Fabban zaangażował do współpracy basistę Narchosta, gitarzystę Davide Tiso, gitarzystę i basistę Dana V oraz klawiszowca Stefano Angiulli.

Po niemal pięcioletniej współpracy z Napalm Records warszawska grupa Hate rozstała się z wytwórnią i podpisała kontrakt z amerykańską Metal Blade Records. Pod jej egidą ukaże się nadchodzący album studyjny zespołu, którego premiera planowana jest na pierwszą połowę 2019 roku.

W maju 2018 roku Hate zaprezentował wersję demo utworu "Path To Arkhen". Stanowi on zapowiedź jedenastego longplaya studyjnego w dorobku grupy. Udostępnioną wersję "Path To Arkhen" muzycy nagrali podczas preprodukcji w "JNS Studio" u Pawła Grabowskiego. Sesja miała miejsce w okresie od lutego do kwietnia 2018 roku.

30.11-1.12 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 60 zł (bilet jednodniowy w przedsprzedaży), 70 zł (w dniu koncertu) i 110 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »