zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Candlemass nagrał album z Johanem Langquistem

8.10.2018 18:35  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Muzycy Candlemass poinformowali, że sesja nagraniowa do nadchodzącego albumu studyjnego dobiegła końca. Jest to pierwsze dokonanie grupy z wokalistą Johanem Langquistem od czasu "Epicus Doomicus Metallicus" z 1986 roku.

Materiał zostanie zmiksowany jeszcze w październiku 2018 roku. Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2019 roku pod egidą Napalm Records.

Johan Langquist dołączył do Candlemass w 1986 roku na potrzeby sesji nagraniowej do debiutanckiego longplaya, pt. "Epicus Doomicus Metallicus". Materiał zarejestrowany został w "Thunderload Studios", produkcją zajął się Ragne Wahlquist z Heavy Load. Płyta trafiła do sprzedaży 10 czerwca 1986 roku za sprawą Black Dragon Records. Pomimo licznych prób, muzykom Candlemass nie udało się wówczas zatrzymać Johana Langquista w kapeli. Wkrótce Szwedzi zaangażowali na stanowisko wokalisty Messiaha Marcolina.

Dyskografię Candlemass zamyka EP-ka "House of Doom", jej premiera odbyła się 25 maja 2018 roku pod egidą Napalm Records.

Tagi: Candlemass
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Candlemass nagrał album z Johanem Langquistem
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2018-10-08 20:12:02 | odpowiedz | zgłoś
Za metalowych czasów bardzo lubiłem płyty z Mesjaszem czyli trójcę Nightfall-Ancient Dreams-Tales of Creation. To było mocarne, dostojne i epickie granie. Ale ta epickość była pozbawiona kiczu jakim się charakteryzowała epickość Iron Maiden. .