zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

The Young Gods w kwietniu w Krakowie

11.10.2018 15:48  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Szwajcarska formacja The Young Gods poinformowała, że na wiosnę 2019 roku wyruszy w europejską trasę koncertową. W jej ramach zespół Franza Treichlera odwiedzi również Polskę, jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 2 kwietnia w krakowskim klubie "Kwadrat".

The Young Gods promować będzie swój ósmy longplay studyjny, którego premierę wyznaczono na luty 2019 roku. Będzie to pierwsze dokonanie grupy po niemal dziewięciu latach studyjnego milczenia.

Zespół powstał w 1985 roku we Fryburgu z inicjatywy wokalisty Franza Treichlera, twórczość The Young Gods stanowi jego fascynację eksperymentami dźwiękowymi na modłę Throbbing Gristle i Swans. Debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu "The Young Gods", ujrzał światło dzienne w kwietniu 1987 roku.

Dyskografię The Young Gods zamyka album "Everybody Knows". Za produkcję odpowiada wieloletni współpracownik grupy - Roli Mosimann. Płyta trafiła do sprzedaży 5 listopada 2010 roku.

W 2012 roku po kilkunastu latach nieobecności do kapeli powrócił klawiszowiec i jej współzałożyciel - Cesare Pizzi. Skład uzupełnia perkusista Bernard Trontin.

2.04.2019 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »