zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 28 stycznia 2022

Beast In Black w trasie z Nightwish

13.11.2018 09:28  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Powermetalowa formacja Beast In Black wyruszyła w europejską trasę z Nightwish. Wywodząca się z Helsinek grupa zaprezentuje się również w Polsce, koncert odbędzie się 17 listopada 2018 w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

Beast In Black powstał w 2015 roku, zespół utworzyli Anton Kabanen i Kasperi Heikkinen na gitarze oraz Sami Hanninen na perkusji. Skład uzupełnił węgierski basista Mate Molnar i grecki wokalista Yannis Papadopoulos. 3 listopada 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album kwintetu, zatytułowany "Berserker". Wkrótce po premierze kapelę opuścił Sami Hanninen, zastąpił go Atte Palokangas.

16 grudnia 2016 roku Nightwish wypuścił album koncertowy, pt. "Vehicle Of Spirit". Na wydawnictwie znalazły się zapisy z dwóch występów formacji: z 31 lipca 2015 roku na "Ratina Stadion" w fińskim Tampere i z 19 grudnia 2015 roku na "Wembley" w Londynie. Podczas drugiego koncertu do zespołu dołączył na scenie Richard Dawkins, naukowiec, którego prace stanowiły inspirację przy tworzeniu albumu "Endless Forms Most Beautiful".

Dyskografię studyjną Nightwish zamyka album "Endless Forms Most Beautiful", pierwszy z Floor Jansen na wokalu. Z udziału w sesji nagraniowej zrezygnował Jukka Nevalainen, wieloletni perkusista formacji. Powodem były problemy zdrowotne muzyka. Za bębnami zastąpił go Kai Hahto z Wintersun. Longplay trafił do sprzedaży 27 marca 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

17.11 - Kraków, "Tauron Arena"
Start: 19:40
Bilety: 179 zł (płyta i siedzące)

Komentarze
Dodaj komentarz »