zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

Materia na pożegnaniu klubu "Red & Black"

30.11.2018 15:12  autor: Verghityax, źródło: profil "Red & Black" na Facebooku

Właściciel chorzowskiego klubu "Red & Black" poinformował o planowanym zakończeniu działalności, pożegnalny koncert odbędzie się 29 grudnia 2018 roku. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły zespoły Materia, The Sixpounder, Drown My Day, Tester Gier, Sliver, Moleskin i Whalesong.

Materia, Katowice 18.11.2017, fot. Verghityax
Materia, Katowice 18.11.2017, fot. Verghityax

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne: "Case of Noise" i "We Are Materia". Materiał na debiutancką płytę zarejestrowany został w 2012 roku w "Izabelin Studio" pod okiem Andrzeja Puczyńskiego - producent zaprosił formację do współpracy po jej zwycięstwie w eliminacjach do "Przystanku Woodstock" w 2011 roku.

The Sixpounder nadal promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "True To Yourself". Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji, za których produkcję odpowiada Daniel Bergstrand. Premiera odbyła się 14 marca 2016 roku.

Drown My Day przywiezie ze sobą materiał z drugiego longplaya studyjnego, pt. "The Ghost Tales". Trafił on do sprzedaży 16 listopada 2018 roku pod banderą Noizgate Records. Na "The Ghost Tales" znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w należącym do gitarzysty Sergiusza Smolnickiego "GensteStudio". Miksy i mastering wykonano w "Ghostship Recordings", okładkę przygotował Kuba Sokólski.

Tester Gier powstał po rozpadzie Świniopasa i jak dotąd wydał EP-kę "Speed Metal", split z zespołem Bullet Belt oraz dwa longplaye studyjne: "Muzyka przeciwko przeglądom muzycznym" i "Nie jesteśmy muzykami".

Sliver to tyska formacja metalowa z kobiecym wokalem. W 2014 roku kwintet wypuścił debiutancką demówkę, obecnie muzycy pracują nad materiałem na swój pierwszy longplay studyjny.

Moleskin rozpoczął działalność w 2016 roku w Sosnowcu i gra mieszankę metalcore'a oraz groove metalu. Po dwóch latach światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "W błocie". Już po sesji nagraniowej skład opuścił wokalista Milo, jego miejsce zajął Michał Klos.

Industrialna formacja Whalesong ogrywa materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Disorder". Premiera płyty odbyła się 29 lipca 2017 roku za sprawą Old Temple. Składający się z ośmiu kompozycji materiał został zarejestrowany, zmiksowany i poddany masteringowi w "Antisound Studio". W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli muzycy Decapitated, Lux Occulta, Medeia i Useless.

29.12 - Chorzów, "Red & Black"
Start: 17:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »