zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 kwietnia 2020

Były perkusista Paradise Lost w My Dying Bride

6.12.2018 09:26  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Jeff Singer, były perkusista Paradise Lost, dołączył do My Dying Bride, zastępując Shauna Taylor-Steelsa. Ten ostatni opuścił grupę po raz drugi w swojej karierze, przyczyną był brak porozumienia na tle muzycznym.

Muzycy My Dying Bride poinformowali, że Jeff Singer zarejestrował już partie perkusji na studyjnego następcę "Feel the Misery" z 2015 roku.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Jeff był niczym światło w ciemnym pomieszczeniu. Bez większego wysiłku odnalazł się w naszej nowej muzyce, intuicyjnie wie, czego od niego oczekujemy. Zdjął z naszych barków ogromny ciężar w tak trudnym dla zespołu okresie. Nareszcie, jakieś dobre wieści".

We wrześniu 2018 roku Aaron Stainthorpe wyznał, że u jego córki zdiagnozowano raka. Był to bezpośredni powód odwołania części letnich występów grupy.

Dyskografię My Dying Bride zamyka album "Feel the Misery". Premiera longplaya odbyła się 18 września 2015 roku za sprawą Peaceville Records.

Materiał na "Feel The Misery" składa się z ośmiu utworów, zarejestrowanych w "Academy Studios", gdzie powstały pierwsze albumy My Dying Bride. Produkcją po raz kolejny zajął się wieloletni współpracownik zespołu, Rob Magoolagan.

"Feel The Misery" jest pierwszym dokonaniem My Dying Bride nagranym z Calvinem Robertshawem od czasu "34.788%... Complete" z 1998 roku. Calvin Robertshaw był jednym z założycieli My Dying Bride - wraz z grupą zarejestrował pięć longplayów studyjnych. Gitarzysta powrócił do formacji w roku 2014.

Komentarze
Dodaj komentarz »