zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 maja 2019

Candlemass wyda "The Door to Doom" w lutym

8.12.2018 15:50  autor: Verghityax, źródło: Napalm Records

Muzycy Candlemass poinformowali, że ich nadchodzący album studyjny, zatytułowany "The Door to Doom", trafi do sprzedaży 22 lutego 2019 roku za sprawą Napalm Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z wokalistą Johanem Langquistem od czasu "Epicus Doomicus Metallicus" z 1986 roku.

"The Door to Doom" to dwunasty longplay studyjny w dorobku Candlemass. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował osiem autorskich kompozycji. W jednej z nich, pt. "Astorolus - the Great Octopus", gościnnie zagrał Tony Iommi z Black Sabbath.

Lista utworów:

1. Splendor Demon Majesty
2. Under the Ocean
3. Astorolus - the Great Octopus
4. Bridge of the Blind
5. Death's Wheel
6. Black Trinity
7. House of Doom
8. The Omega Circle

Johan Langquist dołączył do Candlemass w 1986 roku na potrzeby sesji nagraniowej do debiutanckiego longplaya, pt. "Epicus Doomicus Metallicus". Materiał zarejestrowany został w "Thunderload Studios", produkcją zajął się Ragne Wahlquist z Heavy Load. Płyta trafiła do sprzedaży 10 czerwca 1986 roku za sprawą Black Dragon Records. Pomimo licznych prób, muzykom Candlemass nie udało się wówczas zatrzymać Johana Langquista w kapeli. Wkrótce Szwedzi zaangażowali na stanowisko wokalisty Messiaha Marcolina.

Dyskografię Candlemass zamyka EP-ka "House of Doom", jej premiera odbyła się 25 maja 2018 roku pod egidą Napalm Records.

Tagi: Candlemass
Komentarze
Dodaj komentarz »
Kolejny świetny krążek
RadomirW (gość, IP: 89.64.30.*), 2018-12-08 17:30:51 | odpowiedz | zgłoś
To jedna z tych pozycji metalowych, na które w przyszłym roku będę czekał na pewno. Johan Lanquist jest u mnie na trzecim miejscu z Candlemassowych śpiewaków po Mesjaszu i Robercie, więc nie powinno być źle. Swoją drogą jestem olbrzymim fanem talentu Leifa Edlinga, który niczym Midas potrafi krzesać te doomowe riffy i zmieniać w złoto większość rzeczy, które skomponuje. Bo zarówno Abstract Algebra, Krux (ten szczególnie), Avatarium a nawet jego solowy album czy zeszłoroczny The Doomsday Kingdom to rzeczy które warto posiadać na półeczce, choć niektóre jak debiut Krux jest dziś ciężko zdobyć na CD.
re: Candlemass wyda "The Door to Doom" w lutym
pik (gość, IP: 79.191.202.*), 2018-12-08 16:47:05 | odpowiedz | zgłoś
Do(o)bry tytuł :)
re: Candlemass wyda "The Door to Doom" w lutym
RadomirW (gość, IP: 194.30.179.*), 2018-12-13 11:26:25 | odpowiedz | zgłoś
U nich ten "doom" w tytułach często się powtarza. Niby mają ku temu powód, ale trochę to chyba świadczy o braku pomysłów. Podobnie rzecz się ma z okładkami, tylko jakieś proste motywy z czachami utrzymane w czarno białych, tudzież jednobarwnych tonacjach. Aż łezka w oku się kręci jak sobie człowiek przypomni piękne pejzaże zdobiące Nightfall, Ancient Dreams czy Tales of Creation. Później niestety poziom okładek Candlemass wyraźnie spadł ze szczytem na białym albumie.