zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Belzebong zagra koncert premierowy "Light the Dankness"

13.12.2018 12:30  autor: Verghityax, źródło: profil Belzebong na Facebooku

Belzebong poinformował, że 28 grudnia 2018 roku w klubie "Pogłos" w Warszawie odbędzie się koncert z okazji premiery albumu "Light the Dankness". Wydarzenie uświetnią swym udziałem formacje Minetaur i Tankograd.

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Dyskografię Minetaur zamyka "Gravel Pit", pierwszy longplay studyjny w dorobku formacji. Sesja nagraniowa odbyła się w grudniu 2016 roku w "MaQ Records" w Wojkowicach, do roli producenta zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z Emilem Niedziałkiem w roli perkusisty. W utworze "One Milion Forms Deforming" swoich wokali gościnnie użyczył Haldor Grunberg.

We wrześniu 2018 roku, po sześciu latach współpracy, z Minetaur odszedł wokalista i współzałożyciel zespołu - Bartosz Nauman.

Tankograd to doommetalowy zespół z Warszawy. W październiku 2017 roku kwartet zadebiutował trzyutworową EP-ką, zatytułowaną "Mir". W listopadzie 2018 roku muzycy weszli do "Nebula Studio", aby zarejestrować materiał na swój pierwszy longplay studyjny. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Komentarze
Dodaj komentarz »