zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 lutego 2020

Iron Angel na "Black Silesia Festival"

28.12.2018 12:28  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Niemiecka formacja Iron Angel dołączyła do składu czwartej edycji "Black Silesia Festival", wcześniej swój udział potwierdził węgierski Tormentor i amerykański Nunslaughter. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7 i 8 czerwca 2019 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Iron Angel to speedmetalowa grupa z Hamburga, w jej skład weszli wokalista Dirk Schroeder, gitarzyści Peter Wittke i Sven Strueven, basista Thorsten Lohmann i perkusista Mike Matthes. Zespół powstał w 1980 roku jako Metal Gods, zapożyczając nazwę od piosenki Judas Priest, by po trzech latach zmienić szyld na Iron Angel. Pierwszy longplay studyjny kwintetu, zatytułowany "Hellish Crossfire", ujrzał światło dzienne w roku 1985. W przygotowaniu kolejnego albumu gościnnie wziął udział J.R. Blackmore, syn Ritchie'go Blackmore'a z Deep Purple. Po zagraniu trasy u boku King Diamond, w 1986 roku Iron Angel zakończył działalność.

Pierwsza reaktywacja nastąpiła w roku 1997, z założycieli formacji powrócili do niej Dirk Schroeder, Peter Wittke i Mike Matthes, skład uzupełnił Guenther Moritz na basie. Muzycy rozpoczęli pracę nad swoim powrotnym albumem, jego roboczy tytuł brzmiał "The Rebirth". Dalszym planom kres położyła śmierć gitarzysty Petera Wittke, który w roku 2000 zginął w wypadku samochodowym. Wkrótce kapelę opuścił Guenther Moritz i po kilku latach bezowocnych poszukiwań godnego zastępstwa Iron Angel rozwiązał się.

W 2015 roku Dirk Schroeder reaktywował Iron Angel na własną rękę, gromadząc wokół siebie nowych muzyków. Trzeci longplay studyjny Niemców, pt. "Hellbound", trafił do sprzedaży 4 maja 2018 roku za sprawą Mighty Music.

Bilety jednodniowe na "Black Silesia Festival" nabyć można w cenie 150 zł w przedsprzedaży i 170 zł w dniu koncertu, karnety kosztują 250 zł w przedsprzedaży i 270 zł w dniu koncertu. Pole namiotowe dostępne będzie za darmo.

Komentarze
Dodaj komentarz »