zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 maja 2019

Downfall of Gaia i Herod przed The Ocean w Poznaniu

18.01.2019 18:39  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Do europejskiej trasy The Ocean dołączyły zespoły Downfall of Gaia i Herod. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 29 marca 2019 roku w klubie "U Bazyla" w Poznaniu.

Downfall of Gaia promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Ethic of Radical Finitude". Płyta trafi do sprzedaży 8 lutego 2019 roku za sprawą Metal Blade Records.

Materiał na "Ethic of Radical Finitude" zarejestrowany został w "Hidden Planet Studio" w Berlinie pod okiem Jana Oberga oraz w "Backroom Studios" w New Jersey z pomocą Kevina Antreassiana z The Dillinger Escape Plan. W sesji gościnnie udział wzięli Peter Wolff i Johannes Stoltenburg, dawni członkowie Downfall of Gaia.

Herod to szwajcarska grupa, grająca progresywny sludge metal. Kwartet promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Sombre Dessein", jego premiera odbędzie się 15 lutego 2019 roku pod egidą Pelagic Records. Na płycie znajdzie się siedem autorskich kompozycji. W jednej z nich, pt. "Fork Tongue", zagrał gościnnie Bill Steer z Carcass.

Post-metalowy The Ocean ponownie odwiedzi Polskę z albumem "Phanerozoic I: Palaeozoic". Praca nad materiałem trwała cztery lata, ścieżki perkusyjne nagrane zostały w należącym do Sigur Ros "Sundlaugin Studios" na Islandii, partie wokalne oraz pozostałe instrumenty muzycy zarejestrowali w Berlinie. W utworze "Devonian: Nascent" gościnnie zaśpiewał Jonas Renkse z Katatonii. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren. Premiera płyty miała miejsce 2 listopada 2018 roku nakładem Metal Blade Records.

Na 2020 rok planowana jest premiera drugiej części "Phanerozoic".

29.03 - Poznań, "U Bazyla"
Start: 19:00
Bilety: 65 zł (winiarybookings.pl), 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »