zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

Arkona zamiast Blaze of Perdition na "Niech Cisza Milczy"

20.02.2019 12:34  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

Blackmetalowa formacja Blaze of Perdition zmuszona była odwołać swój udział w tegorocznej odsłonie festiwalu "Niech Cisza Milczy", zamiast tego zagra rodzima Arkona. Wydarzenie odbędzie się 17 sierpnia 2019 roku w Pyskowicach.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Niestety, z przyczyn osobistych Blaze of Perdition musi odwołać swój udział w festiwalu 'Niech Cisza Milczy'. Zawiedzonych informujemy, że wszystko wskazuje na to, iż spotkamy się tam za rok".

Arkona promować będzie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne, pt. "Lunaris" - jest to szósty longplay studyjny w dorobku grupy. Następca "Chaos.Ice.Fire" zarejestrowany został w "Church of Chaos Studio" i "Metal Sound Studio". Za miksy i mastering odpowiada poznańskie "Left Hand Sounds". Premiera odbyła się 4 listopada 2016 roku pod banderą Debemur Morti Productions.

W 2015 roku Khorzon zaangażował do współpracy gitarzystę Nechrista. Rok później skład zespołu uzupełnili Zaala na bębnach i Drac na basie. "Lunaris" to pierwsze studyjne dokonanie Arkony nagrane z nowymi muzykami - bez Draca, który nie brał udziału w sesji nagraniowej.

Swój udział w festiwalu "Niech Cisza Milczy VIII" potwierdziły również zespoły Besatt, Spatial, SickNest, Devouring Oblivion, Killsorrow i Dolina Cieni.

Udział w festiwalu "Niech Cisza Milczy VIII" będzie darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »