zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

The Body, Om i Suede na "OFF Festival 2019"

27.02.2019 09:07  autor: Verghityax, źródło: off-festival.pl

Do składu tegorocznej edycji "OFF Festival" w Katowicach dołączyli kolejni wykonawcy: The Body, Om, Suede, Dezerter, Superorganism, Ic3peak, Slowthai, Jakuzi, Durand Jones & The Indications, Trio Jazzowe Marcina Maseckiego i Emerald. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia w "Dolinie Trzech Stawów".

The Body promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "I Have Fought Against It, But I Can't Any Longer", jego premiera odbyła się 11 maja 2018 roku pod egidą Thrill Jockey Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Machines With Magnets" z pomocą Setha Manchestera and Keitha Souzy. Tytuł albumu to ostatnie słowa z listu pożegnalnego Virginii Wolff do jej siostry Vanessy, brytyjska pisarka popełniła samobójstwo 28 marca 1941 roku.

The Body to duet z Providence, swoją działalność rozpoczął w 1999 roku. Debiutancki album, zatytułowany po prostu "The Body", ukazał się pięć lat później.

Om założyli w 2003 roku Al Cisneros i Chris Hakius - sekcja rytmiczna Sleep. Nazwa grupy to najświętsza sylaba hinduizmu, postrzegana jako dźwięk powstania wszechświata. We dwójkę muzycy nagrali trzy longplaye studyjne, zanim Chris Hakius porzucił w 2009 roku karierę muzyczną. Jego miejsce w Om zajął Emil Amos, wkrótce skład poszerzył się o gitarzystę i wokalistę Roberta Lowe'a.

Dyskografię Om zamyka koncertowy album "Live", ukazał się on w grudniu 2014 roku za sprawą Outer Battery.

Brytyjczycy ze Suede przyjadą z "The Blue Hour", swoim ósmym longplayem studyjnym i trzecim po reaktywacji, która miała miejsce w 2010 roku. Składający się z czternastu kompozycji materiał kwintet nagrał w studiu "Assault & Battery" w Londynie pod okiem Alana Mouldera.

Dezerter wykona na "OFF Festival 2019" całą zawartość swojego debiutanckiego longplaya studyjnego, pt. "Underground Out of Poland".

Dezerter powstał w maju 1981 roku pod nazwą SS-20, grupę utworzyli Robert Matera na gitarze, Dariusz Stepnowski na basie i Krzysztof Grabowski na perkusji. Wkrótce skład uzupełnił Dariusz "Skandal" Hajn na wokalu. W 1982 roku zespół zagrał na festiwalu w Jarocinie, pojechał także w trasę "Rock Galicja" u boku TZN Xenny i Deutera.

Debiutancki singiel, pt. "Ku przyszłości", ukazał się w 1983 roku za sprawą Tonpressu, część nakładu wydawnictwa uległa zniszczeniu w wyniku ingerencji cenzury. Pierwszy album koncertowy formacji, pt. "Jeszcze żywy człowiek", ujrzał światło dzienne rok później na kasecie magnetofonowej. Ostatnim dokonaniem Dezertera ze Skandalem jest longplay "Underground Out of Poland", jeszcze przed premierą wokalista, poróżniony z pozostałymi muzykami, opuścił kapelę. Obowiązki wokalne przejął Robert Matera.

Wcześniej swój udział w "OFF Festival 2019" potwierdzili: Daughters, Electric Wizard, Aldous Harding, Neneh Cherry, Loyle Carner, Lotic, Phum Viphurit, Black Midi, SAMA', The Gaslamp Killer, The Comet Is Coming, Perfect Son, Boogarins, Lebanon Hanover oraz Bamba Pana & Makaveli.

Karnety na "OFF Festival 2019" nabyć można w cenie 330 zł, bilety na pole namiotowe kosztują 80 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »