zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 maja 2019

Thaw na "Black Waves Fest"

2.03.2019 09:40  autor: Verghityax, źródło: profil "Black Waves Fest" na Facebooku

Do składu czwartej edycji "Black Waves Fest" dołączył Thaw, wcześniej swój udział potwierdziły formacje Blaze of Perdition, Rosk, Planet Hell i Tarpan. Wydarzenie odbędzie się 12 października 2019 roku w Jarocinie.

Thaw nadal promuje "Grains", swój czwarty longplay studyjny, premiera na nośniku fizycznym odbyła się 8 grudnia 2017 roku za sprawą Agonia Records. Podobnie jak poprzednie dokonania grupy, "Grains" został nagrany i wyprodukowany w "Maq Records" oraz "Satanic Audio". W sesji gościnnie udział wzięli Macio Moretti z Mitch & Mitch i Stawrogin z Odrazy. Autorem okładki jest Sars z zespołu Furia.

W lutym 2019 roku Blaze of Perdition poinformował, że podpisał kontrakt płytowy z amerykańską wytwórnią Metal Blade Records. Pod jej egidą ukaże się piąty longplay studyjny formacji, zatytułowany "The Harrowing of Hearts".

Planet Hell to formacja Przemysława Latacza, gitarzysty nieaktywnego obecnie The No-Mads. Pod szyldem Planet Hell muzyk wraz ze swym zespołem gra progresywny death metal. 10 listopada 2016 roku pod egidą Thrashing Madness Productions światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, pt. "Mission One". Znalazło się na nim dziewięć autorskich numerów oraz cover "Earthshine" Rush. Teksty w kompozycjach Planet Hell inspirowane są twórczością Stanisława Lema.

Poznański Tarpan wydał 11 października 2018 roku studyjną EP-kę, zatytułowaną "Dark Day Became Frontier Justice". Wokale zarejestrowane zostały w "Aurora Studio", miksami zajął się Marcin Rybicki z "Left Hand Sounds". Jest to ostatnie dokonanie kwintetu z Piotrem Jechurą na perkusji. W marcu 2018 roku zastąpił go Marcin Pałęcki, który wcześniej udzielał się w grupie Faust Again.

Stołeczny Rosk nadal ogrywa swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Miasma". Na wydawnictwie znalazły się cztery autorskie kompozycje. Wszystkie partie instrumentalne zespół nagrał w warszawskim "Nebula Studio", a ścieżki wokalne w "URW Studio". Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio", okładkę wykonał szwedzki rysownik i fotograf Sagby. Premiera płyty miała miejsce 11 stycznia 2017 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »