zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Dira Mortis i Tenebris na "Defense Festival" w Krakowie

13.03.2019 18:52  autor: Verghityax, źródło: Defense Records

W klubie "Zet Pe Te" w Krakowie odbędzie się 25 maja 2019 roku "Defense Festival". Jak dotąd swój udział w wydarzeniu potwierdziły formacje Dira Mortis i Tenebris.

Deathmetalowcy z Dira Mortis promować będą swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Psalms of Morbid Existence". Płyta trafiła do sprzedaży 21 grudnia 2015 roku za sprawą Defense Records. Materiał zarejestrowany został w "Roslyn Studio". Na krążku znalazło się siedem autorskich kompozycji oraz cover "Slavery" czeskiego Krabathor.

Na czele Dira Mortis stoi gitarzysta Leszek Makowiecki, który powołał zespół do życia w 1998 roku w Gorlicach. Przez cztery pierwsze lata projekt funkcjonował jako duet, uzupełniany przez perkusistę Krzysztofa Karpińskiego. We dwójkę muzycy nagrali debiutanckie demo Dira Mortis, pt. "Revulsion".

Łódzki Tenebris przywiezie ze sobą materiał z ostatniego wydawnictwa studyjnego: EP-ki, zatytułowanej "Legendarna". Na jej potrzeby formacja przygotowała cztery premierowe utwory, cztery pozostałe pochodzą z sesji nagraniowej do albumu "Alpha Orionis" z 2013 roku. W kompozycji "Wolarz" gościnnie wystąpił Daniel Mongrain z Voivod.

Tenebris powstał w 1991 roku w Łodzi, początkowo grając death metal, by z czasem porzucić go na rzecz bardziej progresywnych brzmień.

Komentarze
Dodaj komentarz »