zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 maja 2021

Lion Shepherd otworzy polskie koncerty Scorpions

25.03.2019 18:45  autor: Verghityax, źródło: profil Lion Shepherd na Facebooku

Zespół Lion Shepherd otworzy oba polskie koncerty Scorpions. Odbędą się one 21 lipca 2019 roku w hali "Arena Gliwice" w Gliwicach oraz 23 lipca w hali "Ergo Arena" na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Lion Shepherd promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "III". Jego premierę wyznaczono na 29 marca 2019 roku. Jest to pierwszy album grupy zarejestrowany z Maciejem Gołyźniakiem w roli perkusisty. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku w "Monochrom Studio".

Lion Shepherd to projekt Kamila Haidara i Mateusza Owczarka, wcześniej znanych z zespołu Maqama. Muzyka grupy oscyluje wokół rocka, world music, transu i brzmień bliskowschodnich. 25 września 2015 roku odbyła się premiera "Hiraeth", debiutanckiego albumu zespołu.

Scorpions powstał w 1965 roku w niemieckim Hanowerze z inicjatywy gitarzysty Rudolfa Schenkera. Początkowo założyciel grupy sam zajmował się wykonywaniem partii wokalnych. Stały skład zaczął się kształtować w roku 1969, wraz z dołączeniem wokalisty Klausa Meine i drugiego gitarzysty Michaela Schenkera, młodszego brata Rudolfa.

Swój pierwszy sukces komercyjny grupa osiągnęła po wydaniu szóstego longplaya studyjnego, pt. "Lovedrive". Jednak dopiero w 1984 roku Scorpions zaistniał na arenie międzynarodowej - za sprawą albumu "Love at First Sting", na którym znalazły się takie hity, jak "Love You Like a Hurricane", "Still Loving You" i "Big City Nights".

W ciągu trwającej pięćdziesiąt lat kariery muzycy Scorpions wydali osiemnaście longplayów studyjnych i sześć koncertowych. Szacuje się, że sprzedali pomiędzy 75 a 100 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Ich ostatnim dokonaniem jest studyjny "Return to Forever". Album został zarejestrowany w Szwecji. W role producentów wcielili się Martin Hansen i Mikael Nord Andersson.

We wrześniu 2016 roku muzycy Scorpions ogłosili, że do składu na stałe dołączył Mikkey Dee, dawny bębniarz Motorhead. Zastąpił on na tym stanowisku Jamesa Kottaka.

21.07 - Gliwice, "Arena Gliwice"
Bilety: 239 zł (płyta), 245 zł (trybuny górne), 295 zł (Golden Circle), 365 zł (trybuny dolne) i 699 zł (trybuny VIP)

23.07 - Sopot, "Ergo Arena"
Bilety: 239 zł (płyta), 245 zł (trybuny górne), 295 zł (Golden Circle), 365 zł (trybuny dolne) i 699 zł (trybuny VIP)

Komentarze
Dodaj komentarz »