zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 września 2021

Weedeater, Spaceslug i Black Tundra na "Red Smoke Festival"

6.04.2019 15:48  autor: Verghityax, źródło: profil "Red Smoke Festival" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Red Smoke Festival" dołączyły formacje Weedeater, Spaceslug, Black Tundra, MuN i Diuna. Wcześniej swój udział potwierdził Yawning Man, Willow Child, Electric Octopus, Five the Hierophant, La Morte Viene Dallo Spazio, Triptides, Wyatt E., Kikagaku Moyo, Dead Vibrations i Narcosatanicos. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 12 do 14 lipca w Pleszewie.

Weedeater, Chorzów 22.04.2018, fot. Verghityax
Weedeater, Chorzów 22.04.2018, fot. Verghityax

Dyskografię amerykańskiego Weedeater zamyka "Goliathan". Jest to piąty longplay studyjny w dorobku grupy, a zarazem jedyny z perkusistą Travisem "T-Boogie" Owenem. Travis Owen dołączył do zespołu w 2013 roku, wpierw pełniąc obowiązki muzyka sesyjnego, później stając się pełnoprawnym członkiem kapeli. Premiera "Goliathan" odbyła się 18 maja 2015 roku za sprawą Season of Mist.

Obecnie skład Weedeater uzupełnia perkusista Ramzi Ateyeh.

Spaceslug ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Eye The Tide". Sesja nagraniowa odbyła się w marcu 2018 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda, który współpracował z kapelą przy dwóch poprzednich wydawnictwach.

1 lutego 2019 roku światło dzienne ujrzał split Major Kong, Dopelord, Spaceslug i Weedpecker. Na potrzeby wydawnictwa każdy z czterech zespołów przygotował po jednym utworze. Za okładkę odpowiada Kuba Sokólski.

Grupa Black Tundra powstała w 2016 roku. Jej twórczość stanowi połączenie sludge i doom metalu. W skład zespołu weszli między innymi wokalista Hidden Haze oraz dawny perkusista Dopelord. 6 kwietnia 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album kwartetu, zatytułowany po prostu "Black Tundra". Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Wrocławski MuN przyjedzie z materiałem ze swojego drugiego albumu studyjnego, zatytułowanego "Opia". Premiera wydawnictwa odbyła się 18 marca 2018 roku. W celu zarejestrowania materiału zespół powrócił w lutym 2018 roku do "Jupiter Ranch Studio". Muzycy nagrali pięć autorskich utworów pod okiem Piotra Grzegorowskiego, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

"Opia" to pierwsze dokonanie MuN z wokalistą, którym został Ozimir Gaslonsky. Poprzedni album, pt. "Axis Mundi", zespół zrealizował jako instrumentalne trio.

Diuna pochodzi z Torunia i gra stoner rocka. Kwartet wydał dotychczas EP-ki "EP" i "Poniósł wiatr" oraz longplaya studyjnego, pt. "The Very Best of the Golden Hits".

Trzydniowe karnety na "Red Smoke Festival 2019" wyprzedały się.

Komentarze
Dodaj komentarz »