zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 grudnia 2022

Koncert Phila Anselmo w Warszawie wyprzedany

9.04.2019 09:21  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Bilety na warszawski koncert Philip Anselmo & The Illegals wyprzedały się. Występ odbędzie się 14 lipca 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. Zespół ma wówczas wykonać repertuar złożony wyłącznie z utworów Pantery.

Down, Jaworzno 20.06.2013, fot. Verghityax
Down, Jaworzno 20.06.2013, fot. Verghityax

Philip Anselmo & The Illegals powstał w 2011 roku. Obecnie, oprócz lidera, w kapeli udzielają się Jose Manuel Gonzales na perkusji, Stephen Taylor i Mike DeLeon na gitarze oraz Derek Engemann na basie. Pod tym szyldem muzycy wypuścili dwa longplaye studyjne: "Walk Through Exits Only" i "Choosing Mental Illness as a Virtue".

Vinnie Paul i jego młodszy brat Darrell Lance Abbott założyli zespół Pantera w 1981 roku. Pierwszy skład uzupełnili Terry Glaze na gitarze, Tommy D. Bradford na basie i Donnie Hart na wokalu. Wkrótce Donnie Hart opuścił grupę, a Terry Blaze przejął obowiązki frontmana, z kolei miejsce Tommy'ego Bradforda zajął Rex Brown. Debiutancki album formacji, pt. "Metal Magic", ukazał się w 1983 roku. Jego produkcją zajął się Jerry Abbott.

W roku 1986 stanowisko wokalisty w Panterze przejął Phil Anselmo, z którym kapela nagrała "Power Metal", a następnie przełomowy "Cowboys from Hell". Pod szyldem Pantera ukazało się jeszcze pięć longplayów studyjnych i jeden koncertowy, zanim w 2003 roku grupa zakończyła działalność.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?