zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Abbath opublikował singiel "Harvest Pyre"

11.04.2019 18:47  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Abbath wypuścił "Harvest Pyre", pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Outstrider", którego premiera odbędzie się 5 lipca 2019 roku za sprawą Season of Mist.

"Outstrider" ma być wydawnictwem konceptualnym, inspirowanym publikacjami szwajcarskiego psychologa Carla Gustava Junga. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Dub Studios" w norweskim Kristiansand. Produkcją zajął się Endre Kirkesola. Oprócz ośmiu autorskich utworów, Abbath przygotował cover "Pace Till Death" Bathory.

W czerwcu 2018 roku basista King Ov Hell odszedł z solowego zespołu Abbatha. Przyczyną rozstania miał być brak zgody co do zawartości tekstowej nadchodzącego albumu. King Ov Hell nie wziął udziału w sesji nagraniowej do "Outstrider".

Lista utworów:

1. Calm In Ire (Of Hurricane)
2. Bridge of Spasms
3. The Artifex
4. Harvest Pyre
5. Land of Khem
6. Outstrider
7. Scythewinder
8. Hecate
9. Pace Till Death

W marcu 2015 roku Abbath ogłosił zakończenie działalności Immortal. Po tym, jak Demonaz i Horgh opuścili zespół w 2014 roku w wyniku konfliktu z Abbathem, lider grupy rozpoczął starania o zapewnienie sobie wyłącznych praw do nazwy Immortal. Jednocześnie muzyk rozpoczął karierę solową, która zaowocowała longplayem studyjnym, zatytułowanym po prostu "Abbath". Jego premiera odbyła się 22 stycznia 2016 roku za sprawą Season of Mist.

Tagi: Abbath
Komentarze
Dodaj komentarz »