zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

Dodheimsgard, Bolzer i Blaze of Perdition w Krakowie

13.04.2019 09:34  autor: Verghityax, źródło: profil FOAD Concept na Facebooku

Formacje Dodheimsgard, Bolzer, Blaze of Perdition i Matterhorn wyruszą w europejską trasę koncertową. W Polsce zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 30 listopada 2019 roku w ramach "FOAD Fest" w Krakowie.

Dodheimsgard zaprezentuje materiał z albumu "A Umbra Omega" - jest to pierwsze dokonanie Norwegów od czasu "Supervillain Outcast" z 2007 roku. W roli wokalisty na płycie wystąpił Aldrahn, który powrócił do zespołu w 2013 roku, po niemal dziesięcioletniej przerwie. Produkcją zajął się gitarzysta i założyciel kapeli, Vicotnik. Mastering wykonał Tom Kvalsvoll w swoim "Strype Audio" w Oslo.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. W ciągu sześciu lat działalności grupa wydała dwie EP-ki. W roku 2013 światło dzienne ujrzała pierwsza z nich, pt. "Aura", druga zaś - "Soma" - to wydawnictwo z roku 2014. Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Hero".

W lutym 2019 roku Blaze of Perdition poinformował, że podpisał kontrakt płytowy z amerykańską wytwórnią Metal Blade Records. Pod jej egidą ukaże się piąty longplay studyjny formacji, zatytułowany "The Harrowing of Hearts".

Matterhorn to szwajcarskie trio grające mieszankę death i speed metalu. Choć muzycy poznali się pod koniec 2012 roku, pracę nad debiutanckim albumem rozpoczęli dopiero pięć lat później. Materiał, zatytułowany "Crass Cleansing", ukazał się 3 marca 2018 roku.

Dodheimsgard, Bolzer, Blaze of Perdition i Matterhorn zagrają drugiego dnia festiwalu - "FOAD Fest" odbędzie się w dniach 29 i 30 listopada w klubie "Zet Pe Te". Swój udział w wydarzeniu potwierdziły również zespoły Anima Damnata i Deus Mortem.

29-30.11 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 85 zł (bilet jednodniowy w przedsprzedaży), 100 zł (bilet jednodniowy w dniu koncertu), 160 zł (karnet w przedsprzedaży) i 180 zł (karnet w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »