zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2019

Baroness prezentuje "Seasons" z albumu "Gold & Grey"

14.04.2019 15:46  autor: Verghityax, źródło: profil Baroness na Facebooku

Baroness zaprezentował "Seasons". Jest to drugi singiel z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Gold & Grey". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 14 czerwca 2019 roku za sprawą Abraxan Hymns.

Na potrzeby "Gold & Grey" zespół przygotował siedemnaście autorskich kompozycji. Część ścieżek wokalnych i gitarowych powstała w domowym studiu Johna Baizleya, resztę materiału muzycy zarejestrowali w "Tarbox Road Studio" pod okiem Dave'a Fridmanna.

"Gold & Grey" stanowi pierwsze dokonanie Baroness z gitarzystką Giną Gleason. Dołączyła ona do grupy w 2017 roku, zastępując Petera Adamsa.

Lista utworów:

1. Front Toward Enemy
2. I'm Already Gone
3. Seasons
4. Sevens
5. Tourniquet
6. Anchor's Lament
7. Throw Me an Anchor
8. I'd Do Anything
9. Blankets of Ash
10. Emmett-Radiating Light
11. Cold Blooded Angels
12. Crooked Mile
13. Broken Halo
14. Can Oscura
15. Borderlines
16. Assault on East Falls
17. Pale Sun

Dyskografię Baroness zamyka album "Purple" z 2015 roku. Po wypadku autokaru zespołu, który miał miejsce w sierpniu 2012 roku, i rekonwalescencji muzyków, która później nastąpiła, perkusista Allen Blickle i basista Matt Maggioni rozstali się z kapelą. Ich miejsce zajęli odpowiednio Sebastian Thomson i Nick Jost.

Abraxan Hymns, należąca do Johna Baizleya wytwórnia, powstała w lipcu 2015 roku, aby zapewnić formacji artystyczną niezależność.

Tagi: Baroness
Komentarze
Dodaj komentarz »