zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Corrosion of Conformity na koncercie w Warszawie

15.04.2019 18:08  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Amerykanie z Corrosion of Conformity odwiedzą Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 7 lipca 2019 roku w klubie "Proxima" w Warszawie. W charakterze supportu zaprezentują się rodzime formacje J. D. Overdrive i Only Sons.

Corrosion of Conformity promować będzie swój dziesiąty longplay studyjny, zatytułowany "No Cross No Crown". Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą i wokalistą Pepperem Keenanem od czasu "In the Arms of God" z 2005 roku. Na płycie znalazło się piętnaście kompozycji, które zespół wyprodukował z pomocą wieloletniego współpracownika Johna Custera.

Pepper Keenan dołączył do Corrosion of Conformity w 1989 roku, co przesunęło profil muzyczny kapeli z hardcore punka w stronę sludge'u i southern metalu. Wraz z formacją zarejestrował pięć albumów studyjnych i jeden koncertowy.

Ze względu na zobowiązania Peppera Keenana w Down, Corrosion of Conformity przeszedł w stan zawieszenia w 2006 roku. W 2010 roku doszło do reaktywacji grupy w składzie Mike Dean na basie i wokalu, Woody Weatherman na gitarze i Reed Mullin na perkusji. Pepper Keenan nie wziął udziału w przedsięwzięciu, ale nie zrzekł się członkostwa w Corrosion of Conformity. W 2014 roku muzycy potwierdzili, że Pepper Keenan wrócił do macierzystej formacji.

J. D. Overdrive wypuścił 20 października 2017 roku swój czwarty longplay studyjny, pt. "Wendigo". Partie instrumentalne nagrane zostały w "Monochrom Studio", wokalne w "Satanic Audio". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg, który współpracował już z zespołem przy albumach "Fortune Favors The Brave" i "The Kindest of Deaths".

W grudniu 2018 roku krakowska formacja Only Sons weszła do "Monochrom Studio", aby rozpocząć proces nagrywania materiału na swój pierwszy longplay studyjny. Nad produkcją czuwał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Już po ukończeniu sesji z zespołem rozstał się gitarzysta Adrian Pi. Jego miejsce zajął Łukasz Kursa z grupy Moanaa.

7.07 - Warszawa, "Proxima"
Start: 20:00
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Corrosion of Conformity na koncercie w Warszawie
strawrogin (gość, IP: 89.64.49.*), 2019-04-19 01:08:40 | odpowiedz | zgłoś
Only Sons generyczne do bólu, a wokal jest najgorszy w tym wszystkim. Ani wokalu, ani charyzmy ten koleś nie ma i chyba tylko znajomi sa fanami tego tworu.
re: Corrosion of Conformity na koncercie w Warszawie
Feranna _Frank (gość, IP: 88.156.138.*), 2019-04-17 09:01:08 | odpowiedz | zgłoś
Gdyby grali Blind to tak ale southern rock, nie , podziekuje.