zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 20 stycznia 2021

Bongripper zagra w Warszawie

30.04.2019 18:35  autor: Verghityax, źródło: Dancin' Shoes Gigs, Boredom Booking

Amerykańska formacja Bongripper zapowiedziała trasę koncertową po Europie. W jej ramach zespół odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 14 października 2019 roku w klubie "Pogłos" w Warszawie. W charakterze supportu zaprezentują się Brytyjczycy z Telepathy oraz rodzimy Belzebong.

Bongripper promować będzie "Terminal", swój siódmy longplay studyjny. Jego premiera odbyła się 6 lipca 2018 roku za sprawą należącej do zespołu The Great Barrier Records. Jest to pierwsze dokonanie kwartetu po czterech latach milczenia.

Na "Terminal" znalazły się dwie autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w "Comatose Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się ponownie Dennis Pleckham, gitarzysta formacji. Okładkę przygotował wieloletni współpracownik Sam Alcarez.

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Telepathy gra instrumentalny sludge metal. 31 marca 2017 roku światło dzienne ujrzał drugi longplay studyjny kwartetu, zatytułowany "Tempest". Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Orgone Studios" pod okiem Jaime Gomeza Arellano.

14.10 - Warszawa, "Pogłos"
Start: 19:00
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »