zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 listopada 2020

Tormentor wyda koncertowy "Anno Daemoni"

3.05.2019 18:22  autor: Verghityax, źródło: profil Tormentor na Facebooku

Węgierski Tormentor zapowiedział premierę koncertowego albumu, zatytułowanego "Anno Daemoni". Na wydawnictwie znajdzie się zapis z powrotnego występu grupy, który odbył się 21 kwietnia 2018 roku w klubie "A38" w Budapeszcie.

Okładkę "Anno Daemoni" przygotował Zsolt Machat, autor szaty graficznej do albumu "Anno Domini".

Tormentor powstał w 1985 roku w Budapeszcie i uznawany jest dziś za jednego z pionierów black metalu. W skład grupy weszli Attila Szigeti i Tamas Buday na gitarze, Lajos Fazekas na basie i Marton Dubecz na perkusji. Rok później formacja zadebiutowała koncertowym "Live in Budapest 86". Wkrótce do Tormentor dołączył wokalista Attila Csihar, a stanowisko basisty zajął Gyorgy Farkas. Jako kwintet Węgrzy zarejestrowali swą pierwszą studyjną demówkę, zatytułowaną "The 7th Day of the Doom".

W roku 1988 kapelę opuścili Tamas Buday i Marton Dubecz. Nowym perkusistą został Machat St. Zsoltar i już jako kwartet Tormentor wszedł do "Omega II Studio", aby nagrać swój pierwszy longplay. Z uwagi na problemy z wytwórnią "Anno Domini" trafił do obiegu jako demówka, dorabiając się w blackmetalowych kręgach kultowego statusu. Rozpowszechniany drogą przegrywania na taśmach, materiał dotarł do muzyków norweskiego Mayhem. Kiedy po samobójstwie Deada Skandynawowie zaczęli szukać nowego wokalisty, aby ukończyć pracę nad "De Mysteriis Dom Sathanas", na ich zaproszenie odpowiedział Attila Csihar. Tormentor zakończył działalność w 1991 roku.

Krótkotrwała reaktywacja Tormentor odbyła się w 1999 roku. Jej owocem był album "Recipe Ferrum! 777".

W roku 2017 Węgrzy postanowili wznowić działalność w starym składzie. Do Tormentor powrócili wszyscy muzycy, którzy brali udział w powstaniu "Anno Domini", a także założyciel i gitarzysta Tamas Buday.

Przypominamy, że Tormentor wystąpi na "Black Silesia Festival". Swój udział w wydarzeniu potwierdzili również Nunslaughter, Iron Angel, Varathron, Pseudogod, Sodomizer, Infernal War, Voidhanger, Nekkrofukk, Dracula, Stillborn, Hellfire Deathcult, Butcher, Antichrist, Imperator i Warfist. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7 i 8 czerwca 2019 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Bilety jednodniowe na "Black Silesia Festival" nabyć można w cenie 150 zł w przedsprzedaży i 170 zł w dniu koncertu. Karnety kosztują 250 zł w przedsprzedaży i 270 zł w dniu koncertu. Pole namiotowe dostępne będzie za darmo.

Komentarze
Dodaj komentarz »