zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 grudnia 2023

Benediction rozstaje się z wokalistą

6.05.2019 18:47  autor: Verghityax, źródło: profil Benediction na Facebooku

Brytyjczycy z deathmetalowego Benediction poinformowali, że wokalista Dave Hunt rozstanie się z zespołem po ponad dwudziestu latach współpracy. Swoje ostatnie koncerty z grupą zagra on w lipcu 2019 roku na czeskim festiwalu "Symbolic Open Air" i niemieckim "Rock unter den Eichen".

W oświadczeniu Benediction czytamy: "Po wielu męczących dysputach pragniemy ogłosić, że Dave Hunt opuści formację za porozumieniem stron. W lipcu zagra z nami swoje koncerty, odbędą się one w Czechach i Niemczech.

Grafik Dave'a stawał się coraz bardziej napięty z uwagi na jego zaangażowanie w Benediction i Anaal Nathrakh, a także pracę nad doktoratem z filozofii. W rezultacie Dave opuści stanowisko, które z taką mocą piastował przez ostatnie dwadzieścia lat.

Znaleźliśmy już dla niego godne następstwo, którego tożsamości nie możemy jeszcze zdradzić. Obecnie kończymy proces komponowania ścieżek wokalnych na nadchodzący album.

Dave'owi dziękujemy za wspaniałe występy i lojalną służbę zespołowi. Życzymy mu wszystkiego najlepszego, nasza przyjaźń nie ulegnie zachwianiu".

Dave Hunt dodaje: "Kiedy wizja wejścia do studia z nowym materiałem Benediction stała się realna, a co za tym idzie, również promocyjnej trasy koncertowej, dotarło do mnie, że nie będę w stanie poświęcić się kapeli w stopniu, na jaki zasługuje. Benediction to dla mnie więcej niż zespół, więcej niż ekipa braci, których nigdy nie miałem, więcej niż jedna z najważniejszych rzeczy w moim życiu. To instytucja. Żałuję, że nie mogę być częścią nowego rodziału w karierze grupy, mimo to chłopaki mają z mojej strony pełnię szacunku i wsparcia".

Dave Hunt dołączył do Benediction w 1998 roku, zastępując wówczas Dave'a Ingrama. Nagrał on z formacją dwa longplaye studyjne: "Organised Chaos" i "Killing Music".

Tagi: Benediction
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Benediction rozstaje się z wokalistą
Wujek_Deth
Wujek_Deth (wyślij pw), 2019-05-07 20:54:21 | odpowiedz | zgłoś
Tak z innej beczki - nareszcie jakaś wzmianka o nowym materiale, to już jedenaście lat.