zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 czerwca 2020

Abbath, 1349 i Vltimas w Warszawie

10.05.2019 12:44  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Abbath zapowiedział europejską trasę koncertową, w której towarzyszyć mu będą formacje 1349 i Vltimas. Jedyny występ w Polsce odbędzie się 9 lutego 2020 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Abbath promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Outstrider". Jego premiera odbędzie się 5 lipca 2019 roku za sprawą Season of Mist.

"Outstrider" ma być wydawnictwem konceptualnym, inspirowanym publikacjami szwajcarskiego psychologa Carla Gustava Junga. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Dub Studios" w norweskim Kristiansand. Produkcją zajął się Endre Kirkesola. Oprócz ośmiu autorskich utworów, Abbath przygotował cover "Pace Till Death" Bathory.

W czerwcu 2018 roku basista King Ov Hell odszedł z solowego zespołu Abbatha. Przyczyną rozstania miał być brak zgody co do zawartości tekstowej nadchodzącego albumu. King Ov Hell nie wziął udziału w sesji nagraniowej do "Outstrider".

1349 odwiedzi Polskę z EP-ką "Dodskamp". Jest to pierwsze dokonanie formacji po pięciu latach studyjnego milczenia. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 kwietnia 2019 roku nakładem Season of Mist.

Na zawartość "Dodskamp" składają się dwie kompozycje: tytułowa oraz "Atomic Chapel" w wersji koncertowej. EP-ka powstała na zamówienie Innovation Norway, Visit Norway i Muzeum Muncha. Czterech wykonawców różnych gatunków muzycznych poproszono, aby przygotowali swoją interpretację dowolnego obrazu Edvarda Muncha.

Vltimas - projekt Rune Eriksena, Davida Vincenta i Flo Mouniera - wydał 29 marca 2019 roku swój pierwszy album studyjny, pt. "Something Wicked Marches In". Materiał zarejestrowany został w maju 2018 roku w brytyjskim "Orgone Studio" pod okiem Jaime Gomeza Arellano. Okładkę przygotował Zbigniew M. Bielak.

Vltimas powołał do życia Rune Eriksen, były gitarzysta Mayhem. Wkrótce do współpracy zaangażował Flo Mouniera z Cryptopsy oraz Davida Vincenta, dawnego frontmana Morbid Angel. Muzycy spotkali się w "Noize Factory" w Georgetown, gdzie powstała zasadnicza część materiału na debiutancki album formacji.

9.02.2020 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 100 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Abbath, 1349, Vltimas
Komentarze
Dodaj komentarz »