zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 24 czerwca 2021

Aborted, Tribulation i Shodan na "Summer Dying Loud"

17.05.2019 12:28  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Aborted, Tribulation, Shodan i Tenebris. Wcześniej swój udział potwierdziły Triptykon, Paradise Lost, Onslaught, Blindead, Materia, Imperator, Tankograd, Voidhanger, Rosk, Entropia, Major Kong, Red Scalp, Lucifer i The Dog. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 8 września 2019 roku.

Tribulation, Kraków 19.03.2018, fot. Verghityax
Tribulation, Kraków 19.03.2018, fot. Verghityax

We wrześniu 2017 roku muzycy Tribulation rozpoczęli pracę nad swoim czwartym longplayem studyjnym. Partie perkusyjne zarejestrowane zostały w "Soundtrade Studios", pozostałe instrumenty w "Studio Cobra". Produkcją materiału zajął się Martin Ehrencrona. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięła Anna Von Hausswolff. "Down Below" trafił do sprzedaży 26 stycznia 2018 roku pod egidą Century Media Records.

Belgowie z Aborted przyjadą ze swoim ostatnim albumem studyjnym, pt. "TerrorVision". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 21 września 2018 roku pod egidą Century Media Records. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Kohlekeller Studios" pod okiem Kristiana Kohlmannslehnera. Okładkę przygotował Par Olofsson.

Shodan powstał w 2013 roku we Wrocławiu z inicjatywy dwóch muzyków kapeli Extinct Gods: Michała Jarosza i Szczepana Inglota. Skład uzupełnił basista Michał Rybak. Jako trio zespół nagrał debiutancką EP-kę, pt. "Zero K". Ukazała się ona w 2014 roku. Dwa lata później do zespołu dołączył basista Tomasz Sadlak, aczkolwiek materiał na "Protocol of Dying" został zarejestrowany jeszcze z udziałem Michała Rybaka. Miksami i masteringiem zajął się Arkadiusz Malczewski z "Sound Division Studio".

Łódzki Tenebris przywiezie ze sobą materiał z ostatniego wydawnictwa studyjnego: EP-ki, zatytułowanej "Legendarna". Na jej potrzeby formacja przygotowała cztery premierowe utwory. Cztery pozostałe pochodzą z sesji nagraniowej do albumu "Alpha Orionis" z 2013 roku. W kompozycji "Wolarz" gościnnie wystąpił Daniel Mongrain z Voivod.

Pierwsza pula karnetów na "Summer Dying Loud 2019" wyprzedała się. Wejściówki z drugiej puli można nabyć w cenie 119 zł. Koszt karnetu z miejscem na polu namiotowym to 139 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Aborted, Tribulation i Shodan na "Summer Dying Loud"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-05-17 13:07:28 | odpowiedz | zgłoś
Tymczasem o Extinct Gods, kiedyś niemal dyżurnym deathmetalowym supporcie we Wrocławiu, w tym dziesięcioleciu jest tak cicho, że aż się zdziwiłem, że podobno jeszcze działa. Może ten Shodan będzie aktywniejszy.