zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2019

Eyehategod we wrześniu w Warszawie

25.05.2019 15:13  autor: Verghityax, źródło: Boredom Booking, Dancin' Shoes Gigs

Sludgemetalowy Eyehategod przyjedzie do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 30 września 2019 roku w klubie "Pogłos" w Warszawie.

Eyehategod, Warszawa 25.07.2012, fot. Wojtek Dobrogojski
Eyehategod, Warszawa 25.07.2012, fot. Wojtek Dobrogojski

Amerykanie nadal ogrywają "Eyehategod", swój piąty longplay studyjny, trafił on do sprzedaży 26 maja 2014 roku za sprawą Century Media Records. Jest to ostatnie wydawnictwo formacji zawierające ścieżki perkusyjne Joeya LaCaze. Bębniarz zmarł 23 sierpnia 2013 roku w wyniku niewydolności oddechowej.

Ścieżki gitary i basu na "Eyehategod" zarejestrowane zostały w "Riff Room" w Nowym Orleanie, ślady perkusji Joey LaCaze zrealizował w "Living Room", natomiast wokale nagrano w "Nodferatu's Lair" u Phila Anselmo. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zmiksował Sanford Parker, za mastering odpowiada Collin Jordan.

Po wypuszczeniu "Eyehategod" formacja wydała jeszcze dwa splity: pierwszy z grupą Psycho, drugi z Bl'ast.

Eyehategod powstał w 1988 roku z inicjatywy Jimmy'ego Bowera i Joeya LaCaze, pierwotny skład uzupełnili Mark Schultz, Steve Dale i Chris Hilliard. Wkrótce z grupą rozstał się Chris Hilliard, a jego miejsce za mikrofonem zajął Mike Williams, z którym zespół zarejestrował wszystkie swoje wydawnictwa. Debiutancka demówka, zatytułowana "Garden Dwarf Woman Driver" ujrzała światło dzienne w 1989 roku.

30.09 - Warszawa, "Pogłos"
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Eyehategod
Komentarze
Dodaj komentarz »