zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 grudnia 2022

Mentor i Minetaur przed Philem Anselmo w Warszawie

27.05.2019 09:13  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Mentor i Minetaur otworzą warszawski koncert Philip Anselmo & The Illegals. Występ odbędzie się 14 lipca 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. Zespół Phila Anselmo ma wówczas wykonać repertuar złożony wyłącznie z utworów Pantery.

Mentor promuje "Cults, Crypts and Corpses", swój drugi longplay studyjny, który ukazał się 16 listopada 2018 roku pod banderą Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio". Produkcją zajął się Haldor Grunberg, pełniący również rolę basisty zespołu. Za okładkę odpowiada Branca Studio, z którym zespół współpracował już przy poprzednim wydawnictwie.

Minetaur przyjedzie ze swoim ostatnim wydawnictwem studyjnym: EP-ką, zatytułowaną "Power Tools". Materiał zarejestrowany został w dniach 23 i 24 lutego 2019 roku w stołecznym "Nebula Studio", realizacją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Na potrzeby albumu zespół przygotował pięć autorskich kompozycji. Jest to pierwsze dokonanie Minetaur z Jakubem "Kosą" Kossakowskim na wokalu. Dołączył on do kapeli w październiku 2018 roku, zastępując Bartosza Naumana.

Zespół Philip Anselmo & The Illegals powstał w 2011 roku. Obecnie, oprócz lidera, w kapeli udzielają się Jose Manuel Gonzales na perkusji, Stephen Taylor i Mike DeLeon na gitarze oraz Derek Engemann na basie. Pod tym szyldem muzycy wypuścili dwa longplaye studyjne: "Walk Through Exits Only" i "Choosing Mental Illness as a Virtue".

Vinnie Paul i jego młodszy brat Darrell Lance Abbott założyli zespół Pantera w 1981 roku. Pierwszy skład uzupełnili Terry Glaze na gitarze, Tommy D. Bradford na basie i Donnie Hart na wokalu. Wkrótce Donnie Hart opuścił grupę, a Terry Blaze przejął obowiązki frontmana, z kolei miejsce Tommy'ego Bradforda zajął Rex Brown. Debiutancki album formacji, pt. "Metal Magic", ukazał się w 1983 roku. Jego produkcją zajął się Jerry Abbott.

W roku 1986 stanowisko wokalisty w Panterze przejął Phil Anselmo, z którym kapela nagrała "Power Metal", a następnie przełomowy "Cowboys from Hell". Pod szyldem Pantera ukazało się jeszcze pięć longplayów studyjnych i jeden koncertowy, zanim w 2003 roku grupa zakończyła działalność.

Bilety na warszawski koncert Philip Anselmo & The Illegals wyprzedały się.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?