zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2019

Decapitated i Frontside na "Festiwalu Mocnych Brzmień"

7.06.2019 18:46  autor: Verghityax, źródło: profil "Festiwalu Mocnych Brzmień" na Facebooku

Na boisku obok "Zamku Krzyżackiego" w Świeciu odbędzie się w dniach 26 i 27 lipca 2019 roku siedemnasta edycja "Festiwalu Mocnych Brzmień". Swój udział w wydarzeniu potwierdziły zespoły Decapitated, Frontside, Materia, Mode of Mind i Factor8.

Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax
Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax

Decapitated nadal ogrywa materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowane zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

W grudniu 2018 roku, po pięciu latach współpracy, perkusista Michał Łysejko postanowił rozstać się z Decapitated. Na potrzeby zaplanowanych koncertów za bębnami zasiądzie James Stewart z Vader.

Frontside promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Zmartwychwstanie". Płyta trafiła do sprzedaży 14 września 2018 roku za sprawą Mystic Production. Materiał stanowi powrót do dawnego stylu gry Frontside.

6 lipca 2018 roku za sprawą Mystic Production ukazał się zestaw "Broń masowego rażenia", w skład którego weszło sześć pierwszych longplayów grupy. Na potrzeby wydawnictwa nową oprawę graficzną przygotował Łukasz Pach.

Materia przyjedzie z materiałem z "The Rising", swojego trzeciego longplaya studyjnego, którego premiera planowana jest na 2019 rok. Sesja nagraniowa odbyła się w "Aurora Studio" pod okiem Filipa Mieszkalskiego, miksami i masteringiem zajął się Tomasz "Zed" Zalewski.

26 lipca - pierwszego dnia festiwalu - odbędzie się przegląd kapel, w którym udział jest darmowy. Zwycięzca wystąpi na scenie drugiego dnia "Festiwalu Mocnych Brzmień" u boku Decapitated, Frontside, Materia, Mode of Mind i Factor8.

27.07 - Świecie, "Zamek Krzyżacki"
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »