zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Harmonogram "Impact Festival 2019"

8.06.2019 12:43  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Organizator "Impact Festival" ogłosił harmonogram tegorocznej edycji wydarzenia. Odbędzie się ona 11 czerwca w hali "Tauron Arena" w Krakowie. Na festiwalu zagrają Tool, Alice In Chains, Black Rebel Motorcycle Club, Uncle Acid & The Deadbeats, 1000mods i Fiend.

Scena druga:
14:30: Fiend
15:15: 1000mods
16:10: Uncle Acid & The Deadbeats

Scena główna:
18:15: Black Rebel Motorcycle Club
19:30: Alice In Chains
21:15: Tool

Podczas majowego koncertu w Birmingham w stanie Alabama Tool wyświetlił wideo z datą premiery swojego nadchodzącego albumu studyjnego. Longplay ujrzy światło dzienne 30 sierpnia 2019 roku. Dwa dni wcześniej - 5 maja 2019 roku - zespół wystąpił na festiwalu "Welcome To Rockville" na Florydzie, gdzie wykonał dwa nowe utwory: "Descending" i "Invincible".

Alice In Chains promować będzie "Rainier Fog", swój szósty longplay studyjny. Premiera wydawnictwa miała miejsce 24 sierpnia 2018 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio X" w Seattle, gdzie w 1995 roku powstał album "Alice In Chains", a także w "Henson Studios" w Los Angeles pod okiem Nicka Raskulinecza. Producent pracował już z zespołem przy jego dwóch poprzednich dokonaniach: "Black Gives Way to Blue" i "The Devil Put Dinosaurs Here". Do miksów muzycy zaangażowali Joe Barresiego.

Black Rebel Motorcycle Club powstał w 1998 roku w San Francisco. Nazwę zaczerpnął z filmu "Dziki" z Marlonem Brando. W skład grupy weszli Peter Hayes, Robert Levon Been i Nick Jago. Razem muzycy zarejestrowali cztery albumy studyjne. W roku 2008 zespół opuścił perkusista Nick Jago. Jego miejsce zajęła Leah Shapiro.

Amerykańskie trio promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Wrong Creatures". Jego premiera odbyła się 12 stycznia 2018 roku. Praca nad materiałem trwała dwa lata. Został on zarejestrowany w trzech studiach na terenie Los Angeles.

Brytyjczycy z Uncle Acid & The Deadbeats powrócą do Polski ze swoim piątym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Wasteland". Ukazał się on 12 października 2018 roku za sprawą Rise Above Records. Na potrzeby wydawnictwa Kevin Starrs i jego zespół przygotowali osiem kompzycji, które zarejestrowane zostały "na setkę" w "Sunset Sound" w Los Angeles. Produkcją zajął się Geoff Neal.

Uncle Acid & The Deadbeats powstał w 2009 roku w Cambridge z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Kevina Starrsa. Muzyk oparł swoje dokonania na muzyce lat 60. ubiegłego wieku. Debiutancki album formacji, pt. "Volume 1", ujrzał światło dzienne w 2010 roku.

1000mods to przedstawiciele greckiej sceny psychodelicznego stoner rocka z Chiliomodi. Działalność rozpoczęli w 2006 roku. Rok później ukazała się debiutancka EP-ka, zatytułowana "Blank Reality". Od tego czasu zespół wypuścił dwie kolejne EP-ki oraz trzy longplaye studyjne. Dyskografię Greków zamyka album "Repeated Exposure to..." z 2016 roku.

Fiend to pochodząca z Paryża formacja, grająca mieszankę stoner i doom metalu. 9 listopada 2018 roku za sprawą Deadlight Entertainment światło dzienne ujrzał jej drugi longplay studyjny, pt. "Seeress".

Główna scena "Impact Festival 2019" znajdzie się wewnątrz hali "Tauron Arena". Scena druga mieścić się będzie na parkingu obok hali.

Komentarze
Dodaj komentarz »