zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2019

D-A-D pokazał teledysk do "Burning Star"

12.06.2019 12:42  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Duńska formacja D-A-D zaprezentowała teledysk do utworu "Burning Star" z albumu zatytułowanego "A Prayer for the Loud". Jest to pierwsze dokonanie grupy po ośmiu latach studyjnego milczenia. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 31 maja 2019 roku za sprawą AFM Records.

Praca nad następcą "DIC.NII.LAN.DAFT.ERD.ARK" z 2011 roku zajęła Duńczykom trzy lata. W ich trakcie zespół prowadził również działalność koncertową. Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Grapehouse" w Kopenhadze. Produkcją zajęli się Nick Foss i Rune Nissen Petersen.

Lista utworów:

1. Burning Star
2. A Prayer for the Loud
3. Nothing Ever Changes
4. The Sky Is Made of Blues
5. The Real Me
6. No Doubt About It
7. A Drug for the Heart
8. Musical Chairs
9. Time Is a Train
10. Happy Days in Hell
11. If the World Just

D-A-D powstał w 1982 roku w Kopenhadze z inicjatywy basisty Stiga Pedersena, funkcjonując początkowo jako Disneyland After Dark. Pierwszy skład uzupełnili wokalista i gitarzysta Jesper Binzer, perkusista Peter Jensen oraz wokalistka Lene Glumer, ówczesna dziewczyna Stiga. Wkrótce Lene opuściła szeregi zespołu i w 1984 roku stanowisko gitarzysty objął Jacob Binzer, młodszy brat Jespera, ten z kolei stał się głównym wokalistą formacji. W maju 1985 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Duńczyków, pt. "Standin' on the Never Never", a pierwszy longplay, "Call of the Wild", ukazał się rok później nakładem Mega Records. Jednak dopiero pochodzący z 1989 roku singiel "Sleeping My Day Away" przyniósł grupie światowy rozgłos oraz zapewnił jej kontrakt z wytwórnią Warner Brothers.

Zainteresowanie ze strony mediów sprawiło, że Disneyland After Dark znalazł się na celowniku The Walt Disney Company. Gdy na horyzoncie pojawiła się groźba pozwu o bezprawne użycie znaku towarowego, kapela skróciła nazwę do D.A.D., by ostatecznie zdecydować się na D-A-D. Jedyne przetasowanie w składzie na przestrzeni dwudziestu siedmiu lat miało miejsce w 1999 roku, kiedy Petera Jensena za bębnami zastąpił Laust Sonne. Zespół dorobił się jedenastu albumów studyjnych oraz trzech koncertowych.

Tagi: D-A-D
Komentarze
Dodaj komentarz »