zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 24 czerwca 2021

Gold, Lik i Dante na "Summer Dying Loud"

14.06.2019 12:57  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Gold, Lik, Dante i House of Death. Wcześniej swój udział potwierdziły Triptykon, Paradise Lost, Onslaught, Aborted, Tribulation, Blindead, Materia, Imperator, Tankograd, Voidhanger, Rosk, Entropia, Major Kong, Red Scalp, Lucifer, The Dog, Shodan i Tenebris. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 8 września 2019 roku.

Gold, Kraków 27.04.2019, fot. Verghityax
Gold, Kraków 27.04.2019, fot. Verghityax

Gold to holenderski sekstet, grający rock inspirowany dokonaniami takich kapel, jak The Devil's Blood, Beastmilk i In Solitude. Głosem grupy jest Eva Milena, której rodzice wybrali imię na cześć kochanki Franza Kafki - Mileny Jesenskiej. Formacja ma na swoim koncie trzy longplaye studyjne. Debiutancki "Interbellum" ujrzał światło dzienne w 2014 roku. Obecnie Gold promuje płytę "Why Aren't You Laughing?". Wydawnictwo ukazało się 5 kwietnia 2019 roku pod egidą Artoffact Records.

Lik to deathmetalowe trio ze Sztokholmu, które działalność rozpoczęło w 2014 roku. Nazwa grupy w języku szwedzkim oznacza "zwłoki". Kapela zrealizowała dwa longplaye studyjne, z których drugi, pt. "Carnage", ukazał się 4 maja 2018 roku pod banderą Metal Blade Records.

Zespół Dante, w skład którego wchodzą Łukasz Myszkowski z Antigamy, Daray z Dimmu Borgir i Yony, były gitarzysta Obscure Sphinx, promować będzie EP-kę "Go". Płyta została zarejestrowana w "Heinrich House Studio". Praca nad materiałem dobiegła końca w styczniu 2019 roku.

House of Death to nowy projekt Titusa z Acid Drinkers. Skład uzupełniają Bogumił Krakowski i Adam Bielczuk, obaj udzielający się w Anti Tank Nun, a także Juan Carlos Cano - meksykański wokalista i zwycięzca czwartej edycji programu "Voice of Poland".

Pierwsza pula karnetów na "Summer Dying Loud 2019" wyprzedała się. Wejściówki z drugiej puli można nabyć w cenie 119 zł. Koszt karnetu z miejscem na polu namiotowym to 139 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »