zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 grudnia 2021

Swallow The Sun i October Tide zagrają w Krakowie

27.06.2019 09:18  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Swallow The Sun, October Tide i Oceanwake wyruszą w trasę koncertową po Europie. W jej ramach odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 9 listopada 2019 roku w klubie "Zaścianek" w Krakowie.

Finowie ze Swallow The Sun promować będą swój siódmy longplay studyjny, pt. "When a Shadow Is Forced into the Light". Premiera płyty miała miejsce 25 stycznia 2019 roku pod egidą Century Media Records.

Materiał na "When a Shadow Is Forced into the Light" swoje źródło bierze w przedwczesnej śmierci Aleah Stanbridge, wokalistki, która wielokrotnie współpracowała ze Swallow the Sun. Aleah Stanbridge przyszła na świat w RPA, potem przeprowadziła się do Szwecji. Prywatnie jej partnerem był Juha Raivio. Wokalistka zmarła 18 kwietnia 2016 roku po walce z rakiem.

Szwedzka formacja October Tide przywiezie ze sobą materiał z szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "In Splendor Below". Ukazał się on 17 maja 2019 roku za sprawą wytwórni Agonia Records.

Na "In Splendor Below" znalazło się osiem autorskich kompozycji, które zespół wyprodukował pod okiem Alexandra Backlunda. Za miksy i mastering odpowiada Karl Daniel Liden z "Tri-Lamb Studios".

"In Splendor Below" to pierwsze dokonanie October Tide z Johanem Jonsegardem na basie i Jonasem Skoldem na perkusji. Obaj dołączyli do kapeli w 2016 roku.

Oceanwake to fińska grupa, grająca mieszankę doom i post-metalu. Kwintet ma na swoim koncie cztery longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "Lights Flashing in Mute Scenery", trafił do sprzedaży 26 kwietnia 2019 roku.

9.11 - Kraków, "Zaścianek"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »